• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Utrzymywanie zadanych obrotów silnika spalinowego w agregacie prądotwórczym DIY
#10
Dzięki fast_rabbit ale zdecydowanie mnie przeceniasz Smile Rzeźbię w tym co mam, bo póki co na nic lepszego nie wpadłem, a że do szkoły się nie wybieram, więc pozostaje mi Wasza pomoc. Proszę tylko z wyrozumiałością i łopatologicznie jeżeli Ktoś znalazłby w sobie tyle empatii Smile
Agregacik, faktycznie powinny być dwa && żeby oba argumenty musiały być prawdziwe do wykonania. Odnośnie Twojego celnego wcześniejszego postu odnośnie momentu obrotowego. Na pewno byłoby lepiej przy większych obciążeniach (empirycznie pow 8kW) gdyby silnik 'chodził' na wyższych obrotach, ale całość już jest tak poskładana i tak musi zostać. Gdyby silnik reagował szybciej na obciążenie i nie dopuszczał do zbytnich spadków obrotów nie będzie problemu. Nawet 52Hz na wyjściu prądnicy mi nie przeszkadza. Jej również, bo może kręcić się grubo wyżej. Problem ze zbyt wysokimi obrotami mają tylko avrki. Dla nich max 270vac, a to jest chyba ok 54-55Hz tak z pamięci.

Zauważyłem też, że problemem jest zbyt duży skok serwa przy każdym kroku. Chciałbym podzielić mu te kroki na mniejsze, ale to zakładam, wymagałoby zmiany sterowania serwem z serwo write na microseconds? Serwo to PowerHD LF-20MG. Czy Ktoś wie może jaki minimalny skok w mikrosekundach obsłuży to serwo?
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Utrzymywanie zadanych obrotów silnika spalinowego w agregacie prądotwórczym DIY - przez dankal666 - 28-03-2020, 14:48

Skocz do:


Przeglądający: 2 gości