• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2 Step / Lunch Control / Rev limiter - szukam pomocy w budowie urządzenia
#11
error105 na innych forach pewnie zobaczysz klona PaulXZY szukającego frajera. Teraz tego pełno. Na szczęście, "frajerzy" nie tylko top forum czytają.

A reszta jak zwykle, nie pomagam, jestem cham, itp, itd bo "nie chcem" (pozdrowienia dla TW "Bolka") za free zrobić roboty wartej najmarniej kilkanaście tysięcy zł.
 
Odpowiedź
#12
Oryginalny rev limiter Bee*R kosztuje około 850zł, chińska podróbka kosztowała ponad 250 także chciałem coś po kosztach.
Sprzęgła nie da się wymienić przez Internet.
Silnik spalinowy z założenia napędzany jest wybuchami w cylindrach.

https://youtu.be/csbBcMsYyHk
 
Odpowiedź
#13
Tak samo jak sprzęgła przez internet nie wymienisz tak samo nikt nie będzie w stanie online ci zrobić gotowego projektu którego nie będziesz musiał zrobić.
Silnik spalinowy w żadnym wypadku nie jest zasilany wybuchami, tutaj też widać musisz się doszkolić, długa droga przed tobta niestety, a tym dłuższa skoro uczyć się nie chcesz.

No ale żeby nie być chamem, poszukaj w necie projektów o nazwie RPM counter, do kodu dodasz jeden warunek if RPM > zadane - digitalwrite high

To takie duże uproszczenie, reszta w twoich rękach. Oby do tego nie doszło bo szkoda auta i ewentualnie innych, bo nie wierzę że chcesz to zrobić taniej tylko dla siebie.
 
Odpowiedź
#14
W nowych autach to nie przejdzie bo będzie wywalalo wypadaniem zapłonu. A do starego silnika wystarczy pstryczek.

Choć najlepsza opcja jest podlewanie bezpośrednio do układu wydechowego "paliwo wystrzalowe"
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#15
Jak to tylko ma być wygląd, to tak, wtrysk za 50zl w wydech i tyle.
Procedura startu z prawdziwego zdarzenia to lekka reka - 3000zl za EMU, 2500zl strojenie. Dość dużo jak za zabawke
 
Odpowiedź
#16
(16-04-2019, 10:07)error105 napisał(a): to lekka reka - 3000zl za EMU, 2500zl strojenie. Dość dużo jak za zabawke
I open source, które ma być zrobione przez frajerów za free.

Ile kosztuje wdrożenie projektu to dobrze wiem, i nie chodzi o tysiące zł, zdecydowanie to co najmniej jedno zero więcej.
 
Odpowiedź
#17
Oczywiście na forum jest wiele osób chętnie pomagających, większość wątków jest rozwiązywanych. Ale jeszcze nie widziałem, by ktoś wszedł na forum (to i wielu innych), opisał wymagania programu i zgłosił się ktoś do  niego z komunikatem:
"cały tydzień siedziałem, ale satysfakcja super, kody źródłowe i projekt w załączniku, prototypy wysłane kurierem". Kilka razy wrzuciłem gotowca do jakiegoś tematu, bo akurat miałem, ale to wyjątki potwierdzające regułę. A jak już coś było tylko podobne to i tak obdarowany nie umiał wykorzystać.
Pomoc wcale nie musi być na odległość, wejdź na forum  budowlańców - amatorów  (w PL każdy się na tym zna), tak by odległość nie była problemem znajdź ludzi ze swojej okolicy, powiedz że masz do pomalowania pokój i kiedy możesz się spodziewać ekipy na darmowe wykonanie, najlepiej ze swoim sprzętem i materiałami, bo do jednej ściany nie opłaca się jechać do budowlanego, a przecież to parę godzin zabawy. Jakbyś tylko zapytał jaką farbę kupić, pędzle, czy lepiej pociągać z góry na dół czy na boki to może by cię nie zabili śmiechem. Ale jak nie wiesz co to farba i którą stroną trzymać pędzel to powodzenia życzę. Kurs Arduino znajdziesz tu: link.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości