• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2x ESP8266 i ich wspólna praca na zmianę zapalają LED
#1
Hey 

Mam pytanie do bardziej doświadczonych - pytanie o WiFi

Mam dwa ESP8266 i router WiFi (opcjonalnie)

Chciałbym wysłać do nich z Androida sygnał aby na zmianę włączały LED .

Tzn raz jedno ESP raz drugie ESP włącza LED ale nigdy jednocześnie Smile

Da się coś takiego zrobić?

Pozdrawiam
 
Odpowiedź
#2
Chodzi Ci o to, aby zapalały tą samą diodę?
Oczywiście że się da.
Można też jednym urządzeniem sprawdzać, czy drugie zapaliło diodę i vice versa.
Czy da to się kontrolować z poziomu przeglądarki?
Oczywiście.
W programowaniu to jest najpiękniejsze, że granice niemożliwości wyznacza programista, a nie sprzęt.
W Twoim przypadku, to jest kilka linii prostego kodu.
Pozdrawiam.
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
#3
Dzięki za odpowiedz i to na razie pozytywną odnośnie pomysłu Wink

Tzn chcę zrobić tak :

chodzi o to aby mieć np trzy światła LED, i każdy może mieć swoje arduino + ESP8266 ( najbardziej mobilna wersja ).

I teraz bierzemy Android i wybieramy opcje, że LED'y będą migać raz jeden LED się zaświeci i zgaśnie, potem drugi się zaświeci i zgaśnie i potem znowu któryś się zaświeci i zgaśnie. Ich kolejność jest losowa.

Już się zastanawiałem czy nie zrobić jednego Arduino+ESP i resztę LED'ów połączyć po prostu kablami do tego jednego Arduino + ESP i tyle. Żeby za bardzo nie kombinować w komunikację WIFI pomiędzy ESP8266

O takie coś Tongue
 
Odpowiedź
#4
Jeżeli każda dioda ma mieć swój oddzielny adres w sieci, bo do tego się sprowadza powyższe założenie, to proponuję ESP01.
Nie potrzebujesz płytek Arduino, ani ESP8266.
Arduino jest fajne, a ESP8266 jest o wiele mocniejszą jednostką od Arduino.
Nie trzeba więc ich zaprzęgać do zapalania diod, bo zwyczajnie jest to przerost formy nad treścią.
ESP01 spięte z LED to kwestia pięciu złotych.
Jeśli będziesz miał problemy, to pisz.
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
#5
Niestety zasilanie takiego ESP jest dla mnie kłopotem ponieważ jest na 3V.

Mam na stole UNO R3 + ESP i teraz zasiadam nad pisaniem logiki by te dwa urządzenia się komunikowały.

Czy można by ESP przesłało do Arduino rozkaz puszczenia w loop konkretną sekwencję np szybkie miganie "random" LED lub że świecą wszystkie LED'y, lub zapala się jedna po drugiej ? Smile

Czy lepiej pozostać przy oryginalnym firmware czy przeskoczyć na NodeMcu ?
 
Odpowiedź
#6
Pastylka CR, lub dwa paluszki AAA itp. dają 3V
Akumulator Litowo-Jonowy ma napięcie 3,6V, czyli jeszcze nie spali modułu.
Możliwości zasilania ESP01 jest bezliku.

(01-04-2018, 18:38)tombag napisał(a): Czy można by ESP przesłało do Arduino rozkaz puszczenia w loop konkretną sekwencję np szybkie miganie "random" LED lub że świecą wszystkie LED'y, lub zapala się jedna po drugiej ? Smile

Oczywiście, że można.
Dla Arduino napisz procedury sterujące diodami.
Czytaj polecenia z ESP i w pętli wywołuj te procedury.
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
#7
Musze przerobić chyba zasilanie na poziomie 3v bo sporo modułów jest tak zasilanych, jeśłi mówisz, że jest dużo możliwości to super Smile

Poradziłem sobie z komunikacją ale czy orientujesz się czy można takie np trzy moduły ESP8266 ustawić tak że jedna jest masterem a dwie pozostałe słuchają się mastera? oczywiście komunikacja po WiFi Smile

Chyba trzeba będzie przerobić temat 
AccesPoint i Station

Bez użycia routera, trzy ESP niech porozumiewają się w jednej sieci z Mastera i zapalają swoje led 13 na zmianę Smile

Trzeba chyba na sztywno ustawić IP tych slave'ów lub nawet lepiej żeby master sam znalazł pozostałe ESP i sobie zrobił tablicę dostępnych modułów ESP Tongue
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości