• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
9 ledów, "kogut" i Arduino?
#1
Witam, mam pytanie, prosił bym o wyjaśnienie Smile

Posiadam zasilacz LED 12V, 1.25A, 0-15W

Chciał bym zasilić tym 9 białych ledów 12V (montowane w przyciskach arcade)

oraz z tego samego zasilacza chciałbym zasilić Lampę ostrzegawczą (https://botland.com.pl/roznosci/6720-lam...dowej.html)

z tym że "kogutem" chciał bym sterować poprzez Arduino a zasilać wszystko z tego zasilacza...


Jest taka możliwość Panowie? Jeśli tak to jakie rezystory zastosować przed każdą diodą a jaki przed kogutem?

Z góry dzięki za odpowiedź.
 
Odpowiedź
#2
Poszukałem trochę i wychodzi na to że będę potrzebował przekaźnika, rezystory i tranzystor.

Pomoże ktoś ogarnąć temat? Jakie rezystory, tranzystor i przekaźnik kupić? Chcę kontrolować tylko 12v, jak najprościej to ugryźć?

Może dostanę gdzieś coś na wzór shieldu z przekaźnikiem 12v dla Arduino?

Help me Smile

Pozdrawiam.
 
Odpowiedź
#3
Witam,
Shield z przekaźnikiem można kupić za niewiele ponad 5 zł, to czy warto ogarniać temat i robić "pajączki" z rezystorów i tranzystorów? Może nieznacznie taniej, ale z pewnością dużo bardziej awaryjnie.
Pozdrawiam.
 
Odpowiedź
#4
Racja, nawet nie wiedziałem że są dostępne gotowe moduły, zakupiłem taki z dwoma przekaźnikami 5V, na pewno się przyda drugi przekaźnik, możliwe że dwa koguty będą Smile

Pozostała kwestia zasilania ledów i koguta, mam dwie opcje:

1) Zasilacz LED 12V, 1.25A, 0-15W
2) Zasilacz Corsair VS450, nie wiem jaki jest prąd na linii 12V w standardzie ATX 2.3

Zacznijmy od tego że nawet nie wiem czy łączyć to szeregowo czy równolegle, jakie rezystory zastosować i dlaczego.

Nie znam również dokładnych parametrów ledów, w opisie jest tylko 3-12V Smile Załóżmy że kupię 9 ledów których parametry pracy będą znane, jak policzyć wartości potrzebnych rezystorów, które źródło zasilania wybrać z wyżej wymienionych?

Dzięki i pozdrawiam.
 
Odpowiedź
#5
(02-02-2017, 23:28)Filip napisał(a): Załóżmy że kupię 9 ledów których parametry pracy będą znane, jak policzyć wartości potrzebnych rezystorów, które źródło zasilania wybrać z wyżej wymienionych?
@Filip proponuję abyś przejrzał kurs elektroniki: http://forbot.pl/blog/artykuly/podstawy/...nie-id3947. Musisz wiedzieć co robisz abyś czegoś nie spalił Smile.
Pomagam za darmo więc szanuj mój czas.
Wklejaj tekst a nie jego zdjęcie.
Nie pisz następnego postu jak nie odpowiedziałeś na poprzedni.
Jak mądrze zadawać pytania
 
Odpowiedź
#6
Cytat:Nie powinno się łączyć diod równolegle, nawet, jeśli są tego samego koloru! Napięcie przewodzenia każdej z nich będzie nieco inne, przez co niektóre będą świeciły słabo, a niektóre mogą się uszkodzić, ponieważ popłynie przez nie większość prądu.

Dobry początek Smile

Dzięki za ten link.

Zweryfikuje ktoś czy dobrze zrozumiałem kurs?

Załóżmy że moje ledy 12V potrzebują prąd o natężeniu 30mA, są białe więc załóżmy że napięcie przewodzenia to 3.5V

R= (12-3.5) / 0.03 = 283.3 ohm ?

Jeśli dla 9 diód chciał bym obliczyć rezystancję potrzebnego rezystora to wyjdzie

R= (12-31.5) / 0.03 = -650 = Pożar?

Wychodzi na to że na tym zasilaczu mogę odpalić 3 takie ledy połączone szeregowo i będzie potrzebny rezystor 50ohm?

Jedyna opcja poza mocniejszym zasilaczem to policzyć czy pociągnie ledy 5V o niższym prądzie, zanim to zrobię chciał bym wiedzieć czy moje obliczenia są poprawne.

Program znaleziony w sieci mówi że mogę podłączyć te ledy równolegle i zastosować rezystor 33 Ohm, w kursie powiedzieli by nie łączyć ledów równolegle, o co chodzi ?

Pozdrawiam.
 
Odpowiedź
#7
(03-02-2017, 03:19)Filip napisał(a):
Cytat:Nie powinno się łączyć samych diod równolegle, nawet, jeśli są tego samego koloru! Napięcie przewodzenia każdej z nich będzie nieco inne, przez co niektóre będą świeciły słabo, a niektóre mogą się uszkodzić, ponieważ popłynie przez nie większość prądu.

Program znaleziony w sieci mówi że mogę podłączyć te ledy równolegle i zastosować rezystor 33 Ohm, w kursie powiedzieli by nie łączyć ledów równolegle, o co chodzi ?
Oba stwierdzenia są prawidłowe.
Dołożyłem w pierwszym 'samych' aby było jaśniej.
Rezystor wpięty szeregowo z diodą "bierze na siebie" nierównomierność napięcia przewodzenia diody. Każda dioda ma mieć wtedy rezystor.

Cytat:Jeśli dla 9 diód chciał bym obliczyć rezystancję potrzebnego rezystora to wyjdzie

R= (12-31.5) / 0.03 = -650 = Pożar? 

Wychodzi na to że na tym zasilaczu mogę odpalić 3 takie ledy połączone szeregowo i będzie potrzebny rezystor 50ohm?
Rezystancja nie może być ujemna!!!
Zasilanie nie może być mniejsze niż spadek napięcia na diodach.
Pomagam za darmo więc szanuj mój czas.
Wklejaj tekst a nie jego zdjęcie.
Nie pisz następnego postu jak nie odpowiedziałeś na poprzedni.
Jak mądrze zadawać pytania
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości