• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino i LCD Nokia 5110
#21
(16-04-2018, 20:35)kaczakat napisał(a): Serio? A ja tak liczyłem na te biblioteki w asemblerze do DS18b20 z transmisją przez przerwania UART...
Na tej samej stronie skąd jest ta fotka jest tutorial: https://forbot.pl/blog/kurs-arduino-srod...owac-id936 .

W ASM? Kto teraz w tym pisze? masochiści?

Turtorial nic nie pisze o STM32F411. Arduino coś jakby nie nadąża za nowymi uC.
 
#22
To nie ten STM jest blue pill (STM32F103C8), zresztą nic na nim w tym temacie nie robiłem - oled odpaliłem na atmedze 328 (arduino nano) i do tego załączony jest kod i biblioteka. Kod z BlinkWithOutDelay również jest na atmegę. A akurat z płytką STM32F411 w życiu nie miałem do czynienia, także nie pomogę. Więcej niż oryginalnych Arduino jest płytek "customowych", a takich definicje trzeba dodawać samemu do Arduino (są poradniki i gotowce). Tak zupełnie odjeżdżając to o ile STM32F103C8 na płytce prototypowej blue pill jest popularny w Arduino, bo w Chinach można go nabyć za 1,5$ + 2$ za programator/debugger (STlink) to wyższe płytki już były 10x droższe i do tego tańsze w Europie (UK), dlatego dla nich już nie tak łatwo o przykłady/biblioteki/definicje do Arduino - brak zainteresowania. I to raczej się nie zmieni, bo aktualnie jest ESP32 za 7$ dobrze opracowany w Arduino, z 4MB flash, 520kb RAM, WIFI/BT, dwoma rdzeniami 240MHz i trzecim pikopower, także pewnie nikomu się nie będzie chciało grzebać głębiej przy droższych STM.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
#23
No fajnie, Panowie, cieszy mnie, że tak się wiele dzieje w moim wątku, niemniej odbieram to jak swego rodzaju potyczkę pomiędzy dwoma "Mistrzami" przy czym jeden walczy "słowami mądrości" a drugi "słowami ironii" ... wyluzujcie.
Jeśli nie podoba się każdej ze stron co pisze druga ... po co się niepotrzebnie napuszać i skakać sobie do oczu.
Każdy wie swoje i ma swoje za pazurami, jeśli "Mu Jego produkt działa" to świetnie i niech tak zostanie.
Ja tylko chciałem się dowiedzieć jak najprościej uzyskać pewniem efekt (i uzyskałem za sprawą kodu podanego przez kolegę Robsona K. - śmiga co prawda jakoś strasznie szybko, prawie nie widać biegającego wokoło promieniaale tu zastosuję delay() i będzie pięknie TongueTongueTongueTongueTongue , musiałem tylko odwrócić kolory).
Jeszcze nie wyczaiłem co z tymi przerwaniami i narazie zostawiłem bo mi się dzień skończył .... jakoś zdumiewająco szybko.

Generalnie dziękuję Szanowni Panowie za podpowiedzi, linki i zamieszanie.
Wkrótce kolejne próby, tymczasem trzba odpocząć Tongue

Pozdrawiam
 
#24
(16-04-2018, 23:01)kaczakat napisał(a): jest ESP32 za 7$ dobrze opracowany w Arduino, z 4MB flash, 520kb RAM
Tak z ciekawości ile z tych zasobów pozostaje dla użytkownika i to co dla mnie najważniejsze, ile mam czasu procesora? Swego czasu upadł temat pisania aplikacji na WaveCom (teraz moduły Air mają taka możliwość) właśnie ze względu na to, że nawet producent, nie był w stanie powiedzieć ile czasu jest do dyspozycji.

Czy ESP będą wieczne? Też dobre pytanie, np WaveCom w tej postaci w jakiej był nie istnieje, soft trzeba modyfikować. Dobrze, że kiedyś firma nie wpakował się w ten projekt, wybrano rozwiązanie z zewnętrznym uC., Z uC takich problemów jak koniec produkcji nie ma (wystarczy spojrzeć na ofertę 8051). Co będzie, jak zrobię projekt, a za 5 lat nie będzie już ESP?
 
#25
Cieszymy się, że problem został rozwiązany.
Dziękuję za owocną dyskusję.
Zamykam temat.
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości