• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino LEDy
#1
Witam, chciałbym zakupić arduino, X LEDów i oprogramować ich wyświetlanie, a dodatkowo jakaś logika związana z przyciskami np (naciśnięcie przycisku powoduje zaświecenie się wszystkich itd)

Co potrzebuje zakupić, wiedzieć (aby np. tego źle nie podłączyć i zniszczyć Big Grin) i jakie są tego koszta?
 
Odpowiedź
#2
Tak ze 2 lata nauki, a w zł to 15+150+50zł - za Arduino NANO, ledy (gotowiec 300 led WS2812B na 5m) i zasilacz.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#3
(12-05-2018, 20:16)kaczakat napisał(a): Tak ze 2 lata nauki, a w zł to 15+150+50zł - za Arduino NANO, ledy (gotowiec 300 led WS2812B na 5m) i zasilacz.

2 lata nauki czego? programowania?
 
Odpowiedź
#4
Czas to pieniądz, więc wymieniłem w kosztach. Nauka programowania/elektroniki. Jeśli chcesz wgrać jakiś gotowiec to nawet wyszukiwanie i sprawdzanie, zakładając że poza tym hobby masz jakieś życie, to i tak parę tygodni. Może to moja nadinterpretacja, po tym pytaniu założyłem, że jeszcze nie wiesz czego nie wiesz w temacie Arduino. Na razie pewnie nie wiesz jak zrobić "jakaś logika związana z przyciskami", a jak już zadziała to pewnie pomyślisz o pilocie IR, potem smartfonie. Ale zabawa jest fajna i wg mnie warto poświęcić na to czas.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#5
Nie wiem dlaczego, ale nie mogę Ci dać reputacji (jakby strona się zacinała)

ale i tak: dzięki
 
Odpowiedź
#6
Reputacja to relikt dzieci Neo. Pomagali dla respa i pisali w pytę nic nie istotnych wątków dla nabijania liczników.
My piszemy o programowaniu, bo to kochamy.

No ale prawda jest taka, że się skrypty posypały i nic na forum nie działa ;(
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
#7
Dwa lata to przesada, choć znam takich co i 20lat byłoby mało, ale od 1 do 6 miesięcy trzeba na początek przeznaczyć na naukę.
 
Odpowiedź
#8
Kiedyś wyliczono, że by stać się ekspertem w dziedzinie trzeba na to poświęcić 10 tysięcy godzin, przy czym na raz nie więcej niż 60-90min, no max 2h. Dwie takie serie na dzień (jeśli to hobby to pewnie jedna seria), 250 dni roboczych i wychodzi ze 20lat. W 2 lata można liznąć temat, a ja że czasem odkładam zabawę na miesiąc, to potem odgrzebuje informacje od nowa. Jak ktoś nie ma nic innego do robienia, ma talent i motywację może być i 6m. Niestety jest to najgorsze 6m czy tam 2 lata. Nudne proste przykłady, a każdy fajny jest już tak skomplikowany i abstrakcyjny, że można się zniechęcić. Jak już się umie coś grać na fortepianie to zostaje tylko nauka kolejnych utworów, tak samo tutaj, ale trzeba przejść przez etiudy. A dzisiaj dzięki YouTube można zamigać led na Arduino po 20 minutach, wypisać "HELLO WORLD" w C#, przekopiować bardziej skomplikowany projekt w kilka tygodni (zebranie info, kompletowanie, lutowanie, programowanie) . Ale jak ktoś chciałby tylko obejrzeć wrzucone tutoriale o programowaniu, to już dzisiaj braknie życia.
Nie zasnę przez te punkty.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#9
(14-05-2018, 16:42)kaczakat napisał(a): Kiedyś wyliczono, że by stać się ekspertem w dziedzinie trzeba na to poświęcić 10 tysięcy godzin, przy czym na raz nie więcej niż 60-90min, no max 2h.
Nie zgodzę się. Byłem młody, poświęcałem 10..12 godzin dziennie, w dni wolne ok 16. Praktycznie nie odchodziłem od komputera (tylko jak naprawdę musiałem). Naturalnie, nie przez cały miesiąc, co kilka dni była przerwa. Mogę szacować, że wychodziło ok 300..400 godzin miesięcznie. 10000 godzin dzielone, na średnio 350 daje ok 28 miesięcy.
Z 20 lat, robi się więc nieco ponad 2 lata ale mówimy o poziomie eksperta. Na poziomie średnio zaawansowanym wystarczy ok 6 miesięcy. W latach 90 nie było łatwo o dokumentację, książki, dopiero co skończyła się komuna (1989r). Po trzech miesiącach pracy z C-64 napisałem grę w ASM. W dzisiejszych czasach starczył by na to miesiąc i to z nawiązką (myślę, ze nawet 2 tygodnie).

Aktualnie, choć jestem starszy, nauka jest szybsza. Główna zaleta to Internet. Nie czekam za katalogiem, kosztującym 100zł + 100 za sprowadzenie, trzy miesiące. Note mam w kilka minut. Przykłady znajdę w sieci w kilkadziesiąt minut. Tak orientacyjnie, wychodzi mi, że na poznanie nowego układu (np wyświetlacz LCD) potrzebuję 8..16 godzin. Aby być średnio zaawansowanym 3..5 dni roboczych.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości