• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino Mega 2560 nie łączy
#1
Witam!
moje arduino nie łączy się z komputerem.  System cały czas wywala dźwięk sygnalizujący podłączenie do komputera (ok. 1 raz na sek.), mimo iż ardu jest cały czas wpięte. Kontroler jest nowy, dopiero co wyjęty z pudełka. Sprawdziłem i WYBRAŁEM dobrą płytkę i port w programie.
 
Odpowiedź
#2
No ale coś więcej możesz podać? daj wyciąg z "DX.Diag", sprawdź w menedżerze urządzeń czy wgl widzi płytkę, zobacz czy wgl płytka dostaje zasilanie (sprawdź miernikiem piny 5V, 3,3V i GND) i jeśli masz możliwość podepnij ją albo z zewnętrznego źródła zasilania lub np z power banka albo ładowarki sieciowej i sprawdź reakcje albo zobacz u kogoś na innym komputerze Smile
[Obrazek: arduino-logo-png-6.png]
 
Odpowiedź
#3
(19-11-2018, 23:54)ToMiX napisał(a): No ale coś więcej możesz podać? daj wyciąg z "DX.Diag", sprawdź w menedżerze urządzeń czy wgl widzi płytkę, zobacz czy wgl płytka dostaje zasilanie (sprawdź miernikiem piny 5V, 3,3V i GND) i jeśli masz możliwość podepnij ją albo z zewnętrznego źródła zasilania lub np z power banka albo ładowarki sieciowej i  sprawdź reakcje albo zobacz u kogoś na innym komputerze Smile
Na razie mogę powiedzieć tyle że podpinałem płytkę do wszystkich portów w dwóch komputerach i każdy z nich nie wykrywa płytki. Przy pierwszym podłączeniu do każdego z nich wyświetla się komunikat że nie wykryło sterowników dla tego urządzenia. Samo IDE reinstalowałem chyba już z 5 razy razem ze wszystkimi driveremi. Ardu potpiołem też do przetwornicy USB na 12V. Stan diód: 
L- świeci się cały czas
ON- świeci się cały czas
TX- nie świeci
RX- nie świeci
Napisałem też do supportu Arduino dowiedzaiłem się że może pomóc wypalenie botloadera.
To tyle ile wiem na ten moment.
 
Odpowiedź
#4
Jeśli Windows Ci pika to znaczy, że coś nie łączy, a z tego wynika że nie mogłeś wybrać właściwego portu COM, bo on się pojawia i znika. Kabel wymieniłeś? Jak nie działa na kilku portach USB kilku komputerów i sprawdzałeś z 3 przewodami to wyślij na reklamację (jeśli oryginał) lub masz gwarancję. Wgranie bootlodera nic nie da, po pierwsze trzeba mieć programator (najlepiej mieć i tak, i nie jedno tylko kilka arduino). To czy widzi podłączoną płytkę jako port COM wynika z mostka UART-USB, to chip przy porcie USB (w oryginale zwykle atmega16u2, w klonach CH340), a bootloader wgrywa się do procesora głównego płytki, w mega jest to ATMEGA2560. Jak masz UNO z chipem wciskanym w gniazdo THT to możesz go sobie nawet wyjąć, a płytka i tak po podłączeniu grzecznie pokaże się jako port COM.. Jak widać klony wcale nie są takie złe - w cenie oryginału MEGA można sobie kupić klony MEGA, UNO i z 5 nano, a do tego jeszcze paczkę kabli USB i programatorów USBASP. A że nie robią tego w PL to już obojętne mi czy zarobi Włoch, Amerykanin czy Chińczyk. Mając więcej urządzeń łatwiej dojść do sedna czego to jest wina.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#5
Moim zdaniem też najlepiej wymienić, z początku myślałem że to kwestia softu twojego PC albo nawet kwestia kabla gdyż czasami jest jakiś dziwny błąd na kopiach Windowsa występuje na niektórych przewodach które zazwyczaj są nie oryginalne . Jak masz paragon z dowodem zakupu, myślę że dane z email też mogą wystarczyć i być podstawą zakupu ws. reklamacji śmiało odeślij o poproś o nową Smile

Co ciekawe miałem już taki przypadek z mikrofonem kardoidalnym firmy TRUST Smile

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: arduino-logo-png-6.png]
 
Odpowiedź
#6
Kabel i wszystkie porty sprawdzałem także na uno. Więc to raczej coś z płytką.
 
Odpowiedź
#7
To odeślij czy tam oddaj stamtąd skąd kupiłeś i daj znać czy uznali ci reklamację bo sam jestem ciekaw co i jak

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: arduino-logo-png-6.png]
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości