• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino mega przygasa dioda na pinie 13
#1
Cześć wszystkim, mam taki problem albo nie problem bo Arduino w sumie działa tylko kiedy nie używam pinu 13 dioda po wgraniu programu powoli się ściemnia aż w końcu gaśnie, dodam że pin jak i dioda działa normalnie kiedy ustawie HIGH to napięcie 5v jest a także dioda świeci normalnie. Czy to normalne i się tym nie przejmować ?
 
Odpowiedź
#2
To dziwne zachowanie co prawda pin 13 to pwm w mega ale tak zachowywać się nie powiną co inne jak byś pwm używał.
Ale skoro działa to nie zaplataj sobie tym głowy może jakoś fusy są inaczej ustawione teoretycznie tak ma się nie dziać.
[Obrazek: banerelektronika.jpg]



Jeśli pomogłem podziękuj punktem reputacji Wink
 
Odpowiedź
#3
Masz arduino to masz tani oscyloskop zobaczysz co jest przyczyną. Poszukaj mojego postu o oscyloskopie.
 
Odpowiedź
#4
Witam.
Na co dzień przy zabawie z arduino jest to nieistotne, ale jest taki zalecany zwyczaj w AVR, by nie pozostawiać nieużywanych pinów samym sobie. Można jest ustawić jako wyjścia i wpisać 0, można ustawić jako wejścia i włączyć pullup (bezpieczniej). Ma to znaczenie przy minimalizacji zakłóceń przy pomiarach ADC, gdzieś jest o tym tutorial na necie - google pomoże.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości