• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino nano zewnętrzne zasilanie i podłączenie usb.
Witam, mam problem gdyż stworzyłem pewnego robota bazującego na arduino nano. W tym układzie sterownik jest zasilany za stabilizatorem  z przetwornicy (5V). Gdy podłączyłem usb i chciałem sprawdzić monitor portu szeregowego arduino tak jakby się chwilowo zawiesiło i straciłem z nim komunikację (verification error content mismatch). Myślałem że to kwestia przypadku ale to samo stało się na innym nano.. 
Czy to przez fakt zewnętrznego zasilania razem z usb? 
Dodam, że jak wyciągnę arduino zaprogramuje i wsadzę do układu to wszystko działa jak należy. 
Z góry dzięki za odpowiedź. 
Na zdieciu jak to wsystko jest podłączone.

Odpowiedź
Z pierwszego zdania myślałem, że piszesz spod łóżka, a robot szaleje po domu.
Używasz pinów RX/TX do wyświetlacza, te same piny są używane podczas programowania i wyświetlacz Nexion zakłóca tę komunikację. Powinna być zrobiona zworka i na czas programowania ekran trzeba odłączać.Można też zastosować zamiennie w takim układzie Arduino MICRO, ten ma dwa układy UART - jeden do komunikacji dla procka a drugi przez USB do programowania/monitora. Niestety układ pinów raczej jest inny, trzeba by zrobić projekt na nowo. Zworka może być prostszym rozwiązaniem. Można też programować z USBASP, ale tu też trzeba uważać co się podpina pod piny 10-13.

Odpowiedź
(11-08-2018, 12:12)kharadrast napisał(a): Witam, mam problem gdyż stworzyłem pewnego robota bazującego na arduino nano. W tym układzie sterownik jest zasilany za stabilizatorem  z przetwornicy (5V). Gdy podłączyłem usb i chciałem sprawdzić monitor portu szeregowego arduino tak jakby się chwilowo zawiesiło

Piszesz bardzo niezrozumiale.
Bez schematu nie ma wspólnego tematu.
Nie masz oscyloskopu, analizatora logicznego? Może wystarczy Zaawansowana Sonda Logiczna?

Kod z Delay i/lub bez WDT to nie kod, to DEMO!
Kod wymaga komentarzy!

Odpowiedź

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości