• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłączanie Arduino
#1
Witam
Czy można podłączyć Arduino pod zasilanie (np. 12v) i równocześnie podłączyć przez USB z komputerem?
Pytanie może wydawać się banalne lecz wolałbym w ciemno nie sprawdzać.

Pozdrawiam
 
Odpowiedź
#2
(14-03-2017, 00:59)skosiu napisał(a): Witam
Czy można podłączyć Arduino pod zasilanie (np. 12v) i równocześnie podłączyć przez USB z komputerem?
Pytanie może wydawać się banalne lecz wolałbym w ciemno nie sprawdzać.

Pozdrawiam

Nie.
Pomagam za darmo więc szanuj mój czas.
Wklejaj tekst a nie jego zdjęcie.
Nie pisz następnego postu jak nie odpowiedziałeś na poprzedni.
Jak mądrze zadawać pytania
 
Odpowiedź
#3
Dzieki
 
Odpowiedź
#4
Witam,
Oczywiście, że można!!!
Pozdrawiam.
 
Odpowiedź
#5
Pewnie że można. Cały czas tak pracuję z Mega i z Uno. Z Leonardo mam sporadycznie problemy bo w momencie gdy jest zasilane 12V i podłączę USB to się resetuje, ale to chyba wina płytki bo miała już delikatny epizod.
 
Odpowiedź
#6
1:2 przegrywam Sad 
Z końcowym wyjaśnieniem poczekam, może pojawi się ktoś kto wyjaśni w jakich warunkach podłączenie dwóch źródeł zasilania jest dopuszczalne. Generalnie sama obecność "przełącznika" zasilania na płytce nie wystarczy.
Pomagam za darmo więc szanuj mój czas.
Wklejaj tekst a nie jego zdjęcie.
Nie pisz następnego postu jak nie odpowiedziałeś na poprzedni.
Jak mądrze zadawać pytania
 
Odpowiedź
#7
Każde źródło zasilania jest odseparowane diodą więc tam gdzie napięcie będzie wyższe , będzie brane zasilanie na procka dlatego jak odłączysz obojętnie które arduino będzie pracowało nadal . Nawet gdyby diody nie było to porty usb są zasilane przez tranzystor w kompie który sprawdza obciążenie i jak jest coś nie tak to po prostu wyłącza zasilanie na port usb na chwilę , inaczej kolejki do serwisów nie miały by końca z uszkodzonymi usb. Nie miałeś kiedyś tak że coś pod usb podłączyłeś i na sekundę myszka zamarzła na ekranie ?
Ważne aby robić co się lubi albo lubić co się robi .
Arduino UNO, TINY, PRO MINI
Pomoc nagradzamy punktami reputacji Wink
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości