• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błąd expected primary-expression before '.' token
#11
(01-10-2018, 16:15)ToMiX napisał(a): Panowie jak już tak się coś wypowiadacie i  z tego co widzę macie sporą wiedzę to czy jest możliwe nazwijmy  to dosłowne przełożenie mojego pomysłu i przetłumaczenie go  płytce Arduino tak powiedzmy 1:1 ? Big Grin

Tak. 100zł / h roboty.
 
Odpowiedź
#12
Aż tyle mogę zarobić? XDD
[Obrazek: arduino-logo-png-6.png]
 
Odpowiedź
#13
(01-10-2018, 21:56)ToMiX napisał(a): Aż tyle mogę zarobić? XDD

Od 50 do 400zł / h. Zależy co, jak szybko itp. Trzeba sie jednak liczyć z dużymi kosztami uzysku, nawet 50% więc może to być tylko 25zł.
 
Odpowiedź
#14
Co ciekawe zarobisz tym więcej im więcej będziesz rozwlekał robotę. Moje projekty w tym sensie już idą w miliony, także nie będę się rozpraszał takim drobiazgiem Big Grin. Jak chcesz pomocy to skorzystaj z rad, jak wolisz to komuś zlecić to jest do tego inny dział. Nie wolno pracować za darmo. A kto by denerwował świeżaków jakby Pan ES2 zaczął programować za darmo - nie opędziłby się od petentów.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#15
(02-10-2018, 00:30)kaczakat napisał(a): Co ciekawe zarobisz tym więcej im więcej będziesz rozwlekał robotę.
Każdą robotę można oszacować pod względem potrzebnego czasu. Tą np na 8h pracy i taką stawkę się uzgadnia. Jeśli uda się szybciej mamy zysk, jeśli robota się przeciąga -strata. Dlatego nie można wyceniać czasu pracy "na styk" zwłaszcza przy niskiej stawce bo czasem na chleb by się nie zarobiło.

(02-10-2018, 00:30)kaczakat napisał(a): jakby Pan ES2 zaczął programować za darmo - nie opędziłby się od petentów.
Czasem to robiłem ale wyleczyłem się z tego. Często nie usłyszałem dziękuję, czasem narzekania, że można było zrobić lepiej.
Tak samo nie robię już za małe stawki. W trakcie realizacji projektu okazuje się, ze podejście trzeba zmienić o 180 stopni, bo miał być to łazik ale marsjański. Miał mieć koła ale na gąsienicach a dostarczony przez zamawiającego prototyp nie działa a ja traciłem czas na znalezienie błędu w sofcie.
Dlatego też wyleczyłem się z prototypów składanych przez zamawiającego.
 
Odpowiedź
#16
Spokojnie ja lubię się dzielić Big Grin i jeżeli ktoś faktycznie będzie mi pomagał to będzie dopisany jako współtwórca w danym projekcie Smile
[Obrazek: arduino-logo-png-6.png]
 
Odpowiedź
#17
Współtwórca :-)
Może po mojej śmierci taki wpis będzie coś wart ale ja nie Picasso i nie mam zamiaru życ w biedzie, wystarczy mi dopisanie do wypłat z konta.
 
Odpowiedź
#18
Wiesz to wszystko zależy jak gruby to będzie projekt bardziej jak popularny xdd a ile fejmu z tego na dzielni Big GrinBig Grin
[Obrazek: arduino-logo-png-6.png]
 
Odpowiedź
#19
Jak cudowny by nie był, to masz na początek ze 100k zł? To tak skromnie a aby szybko zarobić to raczej pomówmy o milionach. Ewentualnie włożysz z 50k zł, komornik zlicytuje, ale ten kto nabędzie prawa do projektu może na nim zarobi.
Zakładam, że masz działający prototyp, potrzeba
- ok 10k zł na CE
- sensowna reklama 20..50k zł / miesiąc opcja tania kilkaset do kilku tysięcy ale kto taką reklamę zauważy?
- dedykowana obudowa: formy 20..30k zł może wybierzesz jakąś gotową za 10..50zł + frezowanie, tampodruk
- wyprodukowanie na start 100 urządzeń. Nie mam pojęcia ile ale 1000 zł to mało pewnie 10..20k zł

Skromie 100k zł.
Jak tam z funduszami?

Można oczywiście wszystko robić samemu, projekt skończysz za 10 lat, będzie przestarzały, może AVR już nie będą produkować?


Najtańsze projekty, które wdrażałem kosztowały po 20..50kzł. Ile reklama, produkcja nie wiem, bo to nie moja działka. Sensowne rabaty na PCB, elementy, montaż uzyskuje się przy 200..300szt.


Masz fundusze, to zabieram się za projekt. Stawkę godzinową mam niską a projekty realizuje szybko. Te marne 10k zł co mnie zapłacisz, to nic podług innych kosztów.
 
Odpowiedź
#20
O kurde to faktycznie dobry pomysł na biznes w sumie jest Big Grin i nie wiedziałem że jesteś aż tak wielkim specjalistą w tej dziedzinie Smile teraz to naprawdę szacun! ale żeby ogarniać temat tak jak ty musiał bym pewnie z 5 lat w tym posiedzieć żeby mniej więcej dowiedzieć się w co opłaca się włożyć hajs a w co nie
[Obrazek: arduino-logo-png-6.png]
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości