• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bramka logiczna
#1
Witam,
Nie bardzo wiem czego użyć do tego aby zrobić coś na zasadzie przełącznik I-O (włącznika i wyłącznika prądu). Coś żeby zamykało lub otwierało układ (raz ma być zasilany a raz nie). Zasilanie bd z arduino 5V, GND oraz jakiś dodatkowy pin który decydowałby czy prąd ma płynąć czy nie - pewnie stanem LOW i HIGH. Czujnik pobiera 0.1A. Czy możecie mi coś zaproponować?
 
Odpowiedź
#2
Jak taki mały prąd to może zasilić bezpośrednio z jakiegoś pinu arduino.
 
Odpowiedź
#3
(05-10-2019, 19:31)Agregacik napisał(a): Jak taki mały prąd to może zasilić bezpośrednio z jakiegoś pinu  arduino.
Też tak myślałem, że się uda ale niestety prąd jaki ma zostać pobrany przekracza wartość pinu. Prąd jaki ma zostać pobrany przez czujnik to 0.1A. Czy możesz coś innego zaproponować?
 
Odpowiedź
#4
To użyj tranzystora by zwiększyć prąd ?
 
Odpowiedź
#5
Wydawało mi się, że wcześniej podawałeś 5mA, ale jak trzeba więcej to jak pisał error105 trzeba zastosować klucz tranzystorowy. Zastosuj tranzystor PNP emiter podłącz do +5V, bazę przez rezystor 500 om do pinu arduino. Kolektor będzie plusem dla Twojego urządzenia. Trzeba tylko zauważyć, że będzie to trochę mniej niż 5V o spadek napięcia na tranzystorze o około 0,5V.
 
Odpowiedź
#6
(06-10-2019, 11:35)Agregacik napisał(a): Wydawało mi się, że wcześniej podawałeś 5mA, ale jak trzeba więcej to jak pisał error105 trzeba zastosować klucz tranzystorowy. Zastosuj tranzystor PNP emiter podłącz do +5V, bazę przez rezystor 500 om do pinu arduino. Kolektor będzie  plusem dla Twojego urządzenia. Trzeba tylko zauważyć,  że będzie to trochę mniej niż 5V o spadek napięcia na tranzystorze o około 0,5V.
Nie ok 0,5 tylko raczej 0,2V. 0,5 czy nawet 1V to przy dużych prądach rzędu amperów.
Rezystor na bazie 500mA? Zakładamy wzmocnienie, bardzo skromnie, 100. Policz jaki prąd może płynąć przez tranzystor, gdy na bazie masz 500R. Co wyszło? Dużo wyszło więc po co ma płynąc niepotrzebnie duży prąd bazy?

W układach cyfrowych częściej używa się logiki ujemnej, więc tranzystor NPN, emiter do masy. Dzięki temu nie ma problemu gdy odbiornik jest zasilany z napięcie wyższego niż mikrokontroler.
Rezystor na bazie wylicz sobie z prawa Ochma jak chcesz zminimalizować prąd bazy a co za tym idzie prąd wychodzący portu mikrokontrolera. Zakładając wzmocnienie 100 rezystor 4,7k wymusi prąd bazy ok 1mA co daje 100mA na tranzystorze. Typowe tranzystory mają wzmocnienie rzędu 400 ale 100 jest bezpieczną wartością.

Aby ograniczyć spadek napięcia użyj tranzystora MOS np BS107.
 
Odpowiedź
#7
(07-10-2019, 08:59)Bardzo dziękuję za odpowiedź.semi napisał(a):
(06-10-2019, 11:35)Agregacik napisał(a): Wydawało mi się, że wcześniej podawałeś 5mA, ale jak trzeba więcej to jak pisał error105 trzeba zastosować klucz tranzystorowy. Zastosuj tranzystor PNP emiter podłącz do +5V, bazę przez rezystor 500 om do pinu arduino. Kolektor będzie  plusem dla Twojego urządzenia. Trzeba tylko zauważyć,  że będzie to trochę mniej niż 5V o spadek napięcia na tranzystorze o około 0,5V.
Nie ok 0,5 tylko raczej 0,2V.  0,5 czy nawet 1V to przy dużych prądach rzędu amperów.
Rezystor na bazie 500mA? Zakładamy wzmocnienie, bardzo skromnie, 100. Policz jaki prąd może płynąć przez tranzystor, gdy na bazie masz 500R. Co wyszło? Dużo wyszło więc po co ma płynąc niepotrzebnie duży prąd bazy?

W układach cyfrowych częściej używa się logiki ujemnej, więc tranzystor NPN, emiter do masy. Dzięki temu nie ma problemu gdy odbiornik jest zasilany z napięcie wyższego niż mikrokontroler.
Rezystor na bazie wylicz sobie z prawa Ochma jak chcesz zminimalizować prąd bazy a co za tym idzie prąd wychodzący portu mikrokontrolera. Zakładając wzmocnienie 100 rezystor 4,7k wymusi prąd bazy ok 1mA co daje 100mA na tranzystorze. Typowe tranzystory mają wzmocnienie rzędu 400 ale 100 jest bezpieczną wartością.

Aby ograniczyć spadek napięcia użyj tranzystora MOS np BS107.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości