• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Button box - wybór płytki
#1
Witam chcę zbudować button boxa do gry Ets 2. W moksie muszą znaleźć się przyciski typu on - off, stacyjka, jeden przycisk on - off imitujący hamulec ręczny czyli przycisk odciągany. Fajnie by było gdyby przyciski się podświetlały po włączeniu lub zapalała się nad nimi dioda sygnalizująca włączenie. Oraz podłączenie do gruszki cb radia ale to jest dodatkowe nie jest to konieczność.
I coś co było by mega fajne dwa wyświetlacze tego typu ( o ile taki się da ) :
https://pl.aliexpress.com/item/1PCS-4-Bi...66854hC6Ct
W celu wyświetlania aktualnego spalania i momentowego spalania.
Łącznie koło 16 on off , stacyjka, diody.
Jaką płytkę polecacie do wykonania projektu ?
 
Odpowiedź
#2
Coś takiego jak tu: https://www.xsimulator.net/community/thr...nbox.8302/ ? Jak widać jest użyty PRO MINI, tak samo będzie działał na MICRO. Jeśli dodatkowo urządzenie ma mieć możliwość klawiatury/Joya USB to MICRO będzie lepsze, bo może udawać różne urządzenia USB. Pinów może być za mało, ale do tego wystarczy dodać jakiś ekspander dla led, np. TM1637 skoro już będziesz miał taki dla LEDTUBA.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#3
(18-06-2018, 01:29)kaczakat napisał(a): Coś takiego jak tu: https://www.xsimulator.net/community/thr...nbox.8302/ ? Jak widać jest użyty PRO MINI, tak samo będzie działał na MICRO. Jeśli dodatkowo urządzenie ma mieć możliwość  klawiatury/Joya USB to MICRO będzie lepsze, bo może udawać różne urządzenia USB. Pinów może być za mało, ale do tego wystarczy dodać jakiś ekspander dla led, np. TM1637 skoro już będziesz miał taki dla LEDTUBA.
A powiedz mi kolego czy np płytka arduino uno r3 też była by dobra czy też nie ? 
Ewentualnie czy stacyjka i diody też będą działały na micro ?
 
Odpowiedź
#4
Uno ma to samo co PRO MINI i NANO na większej płytce. Jest OK jak masz dużo miejsca lub wykorzystujesz jakieś nakładki pasujące konkretnie do tej płytki. NANO i PRO MINI (ta nie ma konwertera UART-USB, super jak zasilasz coś z baterii, ale trzeba mieć do zaprogramowania extra konwerter) są małe, łatwiej je schować do boxa, wpiąć w płytkę stykowa do testów. MICRO/Leonardo jest już z innym prockiem, ma USB i może udawać klawiaturę, mysz, joystkik USB podłączony do PC. Trzeba uważać, bo układ pinów się różni - wyprowadzenia I2C, SPI, UART. Ten procek w Micro i Leonardo ma też mniejszy prąd na pin (led nie będzie świecić tak jasno na MICRO jak na NANO). Wszystkie się do tego nadadzą, różnice od strony funkcjonalnej są jak wymienione.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości