• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy do Arduino można podpiąć dwa moduły SIM800L
#1
Chciałbym zapytać czy jest możliwość uruchomienia dwóch modułów SIM800L w takiej konfiguracji gdzie jeden posiada zainstalowaną kartę SIM, a drugi realizuje komunikacje GSM? Wymiana danych pomiędzy nimi mogła by odbywać się za pomocą Arduino.

Potrzebuje takiego rozwiązania, ponieważ miejsce w którym mam zasięg z BTSa i chciałbym tam umieścić SIM800L jest bardzo trudno dostępne, a z racji, że chciałbym mieć możliwość łatwej zmiany karty SIM montaż SIM800L wraz z kartą sim jest bardzo niewygodne.

Załączam schemat który powinien lepiej opisać zamysł:

[Obrazek: 7vxU8lUs.jpg]

Proszę o pomoc.
 
Odpowiedź
#2
Dwóch modułów sim z jedną kartą nie uruchomisz. Kup sobie parę metrów kabla z wtykami do przedłużenia tego załączonego do SIM800L - to wyjdzie najtaniej. Można też kupić wzmacniacz, ale to już ponad 100zł i nie testowałem. O ile masz przynajmniej moduł GSM z anteną na kabelku: SIM800L i   przedłużka . Kabla kup najlepiej tyle ile niezbędne, też tłumi sygnał. Są też gotowe anteny z określoną ilością kabla, musisz tylko wiedzieć na jaką konkretną częstotliwość wybrać.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#3
(12-02-2019, 19:37)kaczakat napisał(a): Dwóch modułów sim z jedną kartą nie uruchomisz. Kup sobie parę metrów kabla z wtykami do przedłużenia tego załączonego do SIM800L - to wyjdzie najtaniej. Można też kupić wzmacniacz, ale to już ponad 100zł i nie testowałem. O ile masz przynajmniej moduł GSM z anteną na kabelku: SIM800L i   przedłużka . Kabla kup najlepiej tyle ile niezbędne, też tłumi sygnał. Są też gotowe anteny z określoną ilością kabla, musisz tylko wiedzieć na jaką konkretną częstotliwość wybrać.

Kabel odpada ze względu na odległość, wzmacniacz GSM w Polsce jest nielegalny.

A gdyby wpiąć się pomiędzy SIM800 a kartę SIM.
Znalazłem podstawkę pod SIMke:
[Obrazek: Pmtk7dus.png]

Na schemacie wyjść karty SIM wskazane są wyjścia takie jak: VSIM, SIMRST, SIMCLK, SIMDATA.
[Obrazek: vvEwdr9s.png]
Jaki to będzie protokół?
Jest możliwość abym odebrał go pierwszym Arduino, następnie przesłał do drugiego Arduino i na końcu podał do SIM800?
 
Odpowiedź
#4
Jak Ci się to uda opisz gdzieś w Internecie. Protokół nie jest ważny, ostatecznie będziesz tylko kopiował stany pinów na drugi koniec kabla. Jest to jakaś transmisja szeregowa a la SPI i kilka pinów kontrolnych. Kiedyś były popularne na Allegro czytniki kart do szybkiego zgrywania danych, teraz takich nie widuję. Na elektrodzie pewnie znajdziesz dużo takich wynalazków jak ten: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto...82#1528582. Co do zasady, jeśli ktoś pyta o takie rzeczy to tego nie zrobi, przynajmniej w przyszłości dającej się przewidzieć.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości