• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Expander PCF 8574
#11
(04-12-2018, 21:03)kaczakat napisał(a): To tak jakbyś się zaczął uczyć chińskiego i gdzieś nie dostawisz kropki i wychodzi inny wyraz. Człowiek jeszcze zrozumie o co chodzi, ale w programowaniu nie możesz robić literówek. Dlatego po prostu potrzeba treningu i wielu godzin pisania prostych kodów by nie robić głupich błędów. A jak masz zaświadczenie o dysleksji to albo nad tym pracuj, albo rozejrzyj się za forum o wędkowaniu.

Trochę się nie rozumiemy . Na kompie wszystko dobrze wpisałem. Myślę że ktoś kto kręci filmik i pokazuje krok po kroku co i jak , to nie robi błędów .
Tym bardziej że to mu potem działa . Chyba że . Chociaż próbowałem jeszcze dwa inne przykłady z expanderem i to samo, dlatego pytałem się czy najnowsza wersja może mieć na to wpływ. Filmik był z przed dwóch lat mogę podać link.
 
Odpowiedź
#12
Tak, nie rozumiemy się. Czyli masz napisany dobry kod i się nie kompiluje, potem przyklejasz tu do analizy kod z literówkami? To taka zabawa w testowanie wzroku? Ciągle masz w nim literówki choć już PDF zamieniłeś na PCF to w nazwie biblioteki nie może być spacji.
Kod:
# include <PCF !TUMASZSPACJĘ! 8574.h> ma być #include <PCF8574.h>

Użyj opisu, kodu i biblioteki z jednego źródła, skopiuj kod do swojego i potem modyfikacje rób powoli i z otwartymi oczami. Tu jest ten kod i działa: http://akademia.nettigo.pl/starter_kit_030/ .
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#13
(04-12-2018, 19:49)Robert napisał(a): więc wpisałem  kod z filmików

Nie przepisuje się kodu z filmików! jakby kod miał milion linii tez byś go przepisywał?
 
Odpowiedź
#14
Dzięki zrobiłem jak napisałeś no i
błąd: brak kompilacji dla Arduino leonardo
Myślę że to nie literówki, z litetowkami
zawsze miałem inne błędy
 
Odpowiedź
#15
Przepraszam za literówki w przykładzie więcej 
tego błędu nie popełnie . Może wtedy zajmiemy się 
prawdziwą przyczyną
 
Odpowiedź
#16
Posiedzialem i znalazłem ,zmieniłem :
expander.begin (0x20); na
PCF8574 begin (0x20); no i skapilowalo ,
Dam znać czy działa jak podlacze.
 
Odpowiedź
#17
(05-12-2018, 21:33)Robert napisał(a): Posiedzialem i znalazłem ,zmieniłem :
expander.begin (0x20); na
PCF8574 begin (0x20); no i skapilowalo ,
Dam znać czy działa jak podlacze.

Z wypowiedzi wnioskuję, że poprawiasz metodą prób i błędów. Jak miałem 13 lat, co było w 1986 roku i komputer był w co 10'000 rodzinie (samochodów było więcej) to też tak robiłem ale wtedy nie było internetu a cała wiedze można było czerpać z Bajtka. Czasy się zmieniły ale widzę, że 90% Arduinowców pracuje metodami z zeszłego tysiąclecia.
Może faktycznie lepiej zmienić hobby na wędkowanie?
 
Odpowiedź
#18
(05-12-2018, 22:00)es2 napisał(a):
(05-12-2018, 21:33)Robert napisał(a): Posiedzialem i znalazłem ,zmieniłem :
expander.begin (0x20); na
PCF8574 begin (0x20); no i skapilowalo ,
Dam znać czy działa jak podlacze.

Z wypowiedzi wnioskuję, że poprawiasz metodą prób i błędów. Jak miałem 13 lat, co było w 1986 roku i komputer był w co 10'000 rodzinie (samochodów było więcej) to też tak robiłem ale wtedy nie było internetu a cała wiedze można było czerpać z Bajtka. Czasy się zmieniły ale widzę, że 90% Arduinowców pracuje metodami z zeszłego tysiąclecia.
Może faktycznie lepiej zmienić hobby na wędkowanie?

Przepraszam bardzo mam Arduino  od 20 dni i się uczę. Na Internecie to co znalazłem nie chodziło.
Robiąc to metodą prób i błędów czegoś się przynajmniej uczę. Kopiuje i coś zmieniam żeby potem mieć  więcej doświadczenia. A poza tym myślałem że to jest forum gdzie pomaga się początkującym w problemach. Odnośnie wędkowania to sam se start kup wędkę i idź na ryby a nie zniechecasz ludzi takimi tekstami do arduino.
 
Odpowiedź
#19
(05-12-2018, 23:22)Robert napisał(a): Robiąc to metodą prób i błędów czegoś się przynajmniej uczę

Metodą prób i błędów to dziecko można robić. Widać jednak, że to nie jest dobra metoda bo mamy niz demograficzny, którego nawet 500+ nie ratuje.
Wniosek?
To nie metoda,trzeba się uczyć!
Tak się zastanawiam "mam samochód od 20 dni, rozbijam latarnie, nikt na forum nie chce mi pomóc". Wyciągnął kolega wnioski?
Jeśli nie,to faktycznie lepsze wędkowanie.

(05-12-2018, 23:22)Robert napisał(a): A poza tym myślałem że to jest forum gdzie pomaga się początkującym w problemach
Tak,ale takim,co juz podstawy znają.Nikt tu nie będzie tabliczki mnożnia uczył.
 
Odpowiedź
#20
Jak potrafisz tę tabliczkę to czemu nie pomogles tylko piszesz o czymś co nie jest związane z powyższym pytaniem. Pisałeś że też tak zacząłeś. Mi Internet nie pomógł, zrobiłem to sam. To źle?
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości