• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Generator DDS Arduino kod
#1
Witam wszystkich serdecznie,przyznam że kiedyś bawiłem się arduino ale to było takie "migająca dioda" napis na wyświetlaczu hello world itp itd.


Chciałem zapytać poprosić szanowne grono o pomoc.

Potrzebuję uruchomić generator DDS na module AD9833BRMZ moduł ten ma zakres przestrajania od 0-12,5 Mhz. 
Potrzebuję kod którym mogę ustawić zadaną częstotliwość np:10.695Mhz sinus.
I jeszcze jedno pytanie,czy moduł po zaprogramowaniu będzie pracował bez podłączonego arduino ,czy musi być cały czas podłączony.
W załączniku podaje o jaki moduł mi chodzi.

Nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić,szukałem w sieci ale niestety nie znalazłem chyba że słabo szukałem.
Jeśli jest ktoś w stanie mi pomóc będę wdzięczny pozdrawiam Mirek210


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedź
#2
Wczoraj dostałeś linki na elektrodzie, nie spodobały się? Na Youtube jest dodatkowo kilkaset projektów z tym chipem. Arduino musi być podłączone, modułu się nie programuje tylko sterujesz nim z Arduino. Z informacji na sieci wynika też, że sygnały powyżej 2MHz są już zniekształcone.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#3
(11-01-2019, 21:26)mirek210 napisał(a): Potrzebuję uruchomić generator DDS na module AD9833BRMZ moduł ten ma zakres przestrajania od 0-12,5 Mhz. 
Przy 15MHz masz 2 próbki. Jeśli potrzebujesz tyle, to szukaj generatora, który ma min 50 a najlepiej 120MHz. Dlaczego? TU http://avt.4ra.pl/viewtopic.php?id=14 znajdziesz oscylogramy, więcej w EP 6 2018.
Kolejny problem, jesteś w stanie zbudować obwody wyjściowe dla 12MHz? Masz wymaganą wiedzę ii sprzęt? Jak nie to kup generator np https://www.gotronik.pl/generator-funkcy...-4463.html
Nie nazwałbym siebie początkującym ale generator https://www.gotronik.pl/generator-funkcy...-4474.html kupiłem jakkolwiek, tego co robiłem dla AVT też używam. Podobnie jest z oscyloskopem, DS1054 kupiłem, choć zbudowanie oscyloskopu, takiego 60Ms/s jest jak najbardziej realne, tyle, że 60Ms/s to pasmo jakieś 6, góra 10MHz i to mocno naciągane.
Podobnie jest z innymi przyrządami pomiarowymi. Częstościomierz - prosta sprawa dopóki nie zabierzesz się za doby obwód wejściowy. Multimetr 3,5cyfry realna rzecz, 4,5 już prowadzenie mas i inne czynniki mogą powodować problemy, gdzie z tych 4,5 zostaną 3 i 3/4.

Jakich parametrów oczekujesz od generatora?
Jaki masz sprzęt?
O wiedzę nie pytam, bo z postów na Elektrodzie i tu łatwo wywnioskować, że masz poważne jej braki.

Jestem realistą i stwierdzam, że nie dasz rady zrobić dobrego generatora, nawet nie dobrego a takiego sobie. Już przy 1MHz polegniesz albo bedzie Ci się wydawać, że masz 12MHz bo nie będziesz miał czym tego zweryfikować.
 
Odpowiedź
#4
Witam ponownie i dziękuję koledze ds2 za odpowiedź.
generator ma mieć FQ 10,695Mhz potrzebuje stabilny sygnał ale musi to być w miarę małe co jak nano arduino.

Sprawa sprzętu pomiarowego:
Racal Dana 1990
Maroni 2955a
oscyloskop Gartten GA1102CAL
SDG1032X


Czy jest czym przeprowadzić pomiary?

do moderatorów,nie działają powiadomienia o nowych postach na e-mail.
 
Odpowiedź
#5
(12-01-2019, 04:38)es2 napisał(a):
(11-01-2019, 21:26)mirek210 napisał(a): Potrzebuję uruchomić generator DDS na module AD9833BRMZ moduł ten ma zakres przestrajania od 0-12,5 Mhz. 
Przy 15MHz masz 2 próbki. Jeśli potrzebujesz tyle, to szukaj generatora, który ma min 50 a najlepiej 120MHz. Dlaczego? TU http://avt.4ra.pl/viewtopic.php?id=14 znajdziesz oscylogramy, więcej w EP 6 2018.
Kolejny problem, jesteś w stanie zbudować obwody wyjściowe dla 12MHz? Masz wymaganą wiedzę ii sprzęt? Jak nie to kup generator np https://www.gotronik.pl/generator-funkcy...-4463.html
Nie nazwałbym siebie początkującym ale generator https://www.gotronik.pl/generator-funkcy...-4474.html kupiłem jakkolwiek, tego co robiłem dla AVT też używam. Podobnie jest z oscyloskopem, DS1054 kupiłem, choć zbudowanie oscyloskopu, takiego 60Ms/s jest jak najbardziej realne, tyle, że 60Ms/s to pasmo jakieś 6, góra 10MHz i to mocno naciągane.
Podobnie jest z innymi przyrządami pomiarowymi. Częstościomierz - prosta sprawa dopóki nie zabierzesz się za doby obwód wejściowy. Multimetr 3,5cyfry realna rzecz, 4,5 już prowadzenie mas i inne czynniki mogą powodować problemy, gdzie z tych 4,5 zostaną 3 i 3/4.

Jakich parametrów oczekujesz od generatora?
Jaki masz sprzęt?
O wiedzę nie pytam, bo z postów na Elektrodzie i tu łatwo wywnioskować, że masz poważne jej braki.

Jestem realistą i stwierdzam, że nie dasz rady zrobić dobrego generatora, nawet nie dobrego a takiego sobie. Już przy 1MHz polegniesz albo bedzie Ci się wydawać, że masz 12MHz bo nie będziesz miał czym tego zweryfikować.

"O wiedzę nie pytam, bo z postów na Elektrodzie i tu łatwo wywnioskować, że masz poważne jej braki.

Jestem realistą i stwierdzam, że nie dasz rady zrobić dobrego generatora, nawet nie dobrego a takiego sobie. Już przy 1MHz polegniesz albo będzie Ci się wydawać, że masz 12MHz bo nie będziesz miał czym tego zweryfikować. "

Szkoda że od razu przekreślasz możliwości Ludzi na podstawie kilku postów.
 
Odpowiedź
#6
(11-01-2019, 22:05)kaczakat napisał(a): Wczoraj dostałeś linki na elektrodzie, nie spodobały się? Na Youtube jest dodatkowo kilkaset projektów z tym chipem. Arduino musi być podłączone, modułu się nie programuje tylko sterujesz nim z Arduino. Z informacji na sieci wynika też, że sygnały powyżej 2MHz są już zniekształcone.

Tak dostałem,ale tematów związanych z tym zagadnieniem jak na lekarstwo ,więc postanowiłem zasięgnąć pomocy u kolegów którzy głębiej siedzą w temacie za co z góry bardzo dziękuję.
 
Odpowiedź
#7
Skoro kolega mirek210 kupił sprzęt pomiarowy, wcale nie oznacza, że musi wiedzieć, że na AD9833 nie osiągnie 10MHz.
Zadawanie pytań w stylu "umiesz się tym posługiwać?", jest nie na miejscu.
Pytanie jest natury programistycznej. W jaki sposób sterować modułem AD9833 przez Arduino?
Jeśli kolega es2 nie ma pojęcia jak tym sterować, to proszę się nie udzielać w tym temacie i nie zaśmiecać forum.
Standardowo idzie ostrzeżenie.
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
#8
(13-01-2019, 22:34)Robson Kerman napisał(a): Skoro kolega mirek210 kupił sprzęt pomiarowy, wcale nie oznacza, że musi wiedzieć, że na AD9833 nie osiągnie 10MHz.
Zadawanie pytań w stylu "umiesz się tym posługiwać?", jest nie na miejscu.
Pytanie jest natury programistycznej. W jaki sposób sterować modułem AD9833 przez Arduino?
Jeśli kolega es2 nie ma pojęcia jak tym sterować, to proszę się nie udzielać w tym temacie i nie zaśmiecać forum.
Standardowo idzie ostrzeżenie.
Witam ponownie i dziękuje koledze Robson Kerman za konstruktywne wytłumaczenie koledze "es2" mojego problemu,widać "Robson" jesteś chyba jedynym obiektywnym człowiekiem na tym forum.
Jeśli chodzi o kolegę es2 to nie ma jak na wejściu kogoś zdeptać,pozdrawiam ozięble. Mirek.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości