• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HM-10 - brak komunikacji
#1
Bawiłem się HM-10 (czyli BLE 4.0) i wszystko działało fajnie do czasu aż chciałem zwiększyć szybkość portu.
Wysłałem komendę AT by sprawdzić czy w ogóle jestem w trybie AT (nie pytajcie czemu nie wysłałem po prostu AT Sad ): 
AT+BAUD? i dostałem odpowiedź:
BAUD=?
OK


I teraz za nic nie idzie połączyć się z modułem czy wyciągnąć informacji poprzez komendy AT (prędkości przeleciałem wszystkie dostępne, na żadnej zero reakcji, jedyna reakcja układu to gdy podłaczony jest do monitora UART i wepnę zasilanie to wyśle ? i tyle odzewu.


Poratuje ktoś rozwiązaniem czy uziemiłem układ ?
 
Odpowiedź
#2
Wymień "wszystkie dostępne".
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#3
300, 1200, 2400, 4800, 9600, 19200, 38400, 57600, 74880, 115200, 230400, 250000
 
Odpowiedź
#4
300 to przesada, ale faktycznie wygląda na wszystkie. Zależy jaką masz wersję softu. Pytanie o baud jest bez sensu, bo przecież w innej niż używasz i tak odpowiedzi nie dostaniesz, a w wersji, którą ja używałem (CC41) niedostępne, zamiast tego właśnie zmieniło mi baud na pierwszy z listy, czyli na 1200. Tę bym jeszcze sprawdził dokładnie.
Jak wysyłasz AT to klepiesz klawiaturą, czy wysyłasz jako linijkę zakończoną CR i NL? No i jak się zgłasza w powietrzu, jako HMSOFT czy CC41. Jak jest HMSOFT to komendy wklepuje się z palca, jak CC41, czyli taka podróba, to musi być cała linijka z CR i NL wysłana na raz, do tego jest dobry terminal Arduino. Do HMSOFT jest lepszy terminal z PUTTY, bo ten z kolei wysyła od razu każdy wciśnięty znak. Są też inne terminale, którym można więcej opcji poustawiać.
Więc podaj jeszcze jak wklepujesz te AT i jak się przedstawia po skanowaniu otoczenia BT.
A jak już się dogadasz, to dla CC41 wyślij AT+BAUD8 by ustawic na 115200, dla HMSOFT to jest AT+BAUD4. Ale możesz mieć jeszcze inny wynalazek.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#5
Więc to HMSOFT bo wcześniej komendy z palca wchodzily, na 9600baud.
Teraz w eterze jest widoczna z moją nazwa ale nie idzie się połączyć, a druga ukazuje się jako ? I też nie da się podłączyć do niej.
Zarówno putty I Arduino IDE nie chce się z nią dogadać, z zakończeniami linii i bez zakończeń Sad

Może trzeba zrobić hard reset ale nie przez komendy AT ?
 
Odpowiedź
#6
No cóż, na razie nie mam pomysłu na hard reset. Coś w dokumentacji jest o PIO0. Jak go masz:
Kod:
System KEY function (PIO0)
Press if Low > 1000ms:
7.3.1 If Module is in sleep mode
Module will wake up immediately, if AT+NOTI value is “1”, module will
send “OK+WAKE” string through UART.
7.3.2 If Module has already connected to remote device
Module will disconnect from remote device.
7.3.3 If Module is standby mode
Module will reset to default configuration. Then restart.
Ja na swoim nie mam żadnego przycisku.
W sumie ten HMSOFTowy też działa z panelu arduino. Mam go domyślnie ustawionego na 9600, wysłałem mu to polecenie AT+BAUD? i odpowiedział OK+Get:0, w HMSOFTowym pod 0 jest właśnie domyślnie 9600, w innym jest numeracja od 1 i pod jedynką właśnie te 1200. Ja sobie go przestawiłem i walczyłem szukając właściwego baud bo patrzyłem w dokumentację oryginału a bawiłem się jakimś klonem z inną listą poleceń.
Na pewno nie wysyłasz znaków końca linii i CR? Na pewno nie jest sparowany podczas próby? Na pewno duże literki? Może spróbuj z Arduino jeszcze przelecieć wszystkie baud.
No i jeszcze coś takiego znalazłem:

Kod:
On Remote version: Can accept AT Command from UART interface when
Bluetooth Device is not connected with remote device, Also can accept AT
Command from remote Bluetooth device when connected that.
Może spróbuj wysłać komendy z telefonu?
Również otrzymałem pytajniki gdy połączyłem się na 115200, a moduł był na 9600. To oczywiście mogą być jakieś śmieci, ale może coś z terminalem lub sprzętem od strony UART masz coś nie halo, np. ustawiłeś taki baud, którego moduł USB/UART nie obsługuje. Jak masz inny to też spróbuj. Na razie więcej pomysłów nie mam, ale wątpię by komenda AT go mogła uszkodzić.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#7
Więc do jednego modułu nie idzie się podłaczyć bo od razu krzyczy że błędny PIN (mimo że paruje go na nowym urządzeniu i nawet nie zdążę podać PINU), a do drugiego żaden pin nie wchodzi Sad
Co do znaków, na bank nie wysyłam, a wysyłam zarówno PUTTY, Arduino i też arduino używam z softwareserialem, nie mam pojęcia co się zadziało Sad

Ok, z jednym układem się połaczyłem, postaram sie zdalnie AT komendy wysłac Smile
Niestety nie przyjmuje żadnej komendy zdalnej, ale w monitorze są krzaki na arduino, niestety powyżej 115200 windows przestaje wykrywać i nie wiem co dalej zrobić
 
Odpowiedź
#8
A tak w ogóle to nawiązałeś już jakieś połączenie? Bo mnie to chodzi tylko ze specjalnym programem do BLE.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#9
Podaj nazwę jak możesz programu, tak nawiązałem połączenie ale w obu kierunkach mam krzaczki.
 
Odpowiedź
#10
Na Androida Serial Bluetooth terminal, ikona żółtej wtyczki RS232 i BT. Wcześniej używałem jakiegoś HMBLE TERMINAL. Ten pierwszy ma wygodne przyciski do konfiguracji macr. Na PC nie wiem. Wykrywanie i parowanie robią te programy, bo z menu ustawień bt Androida u mnie nawet nie wykrywa modułów HM10.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości