• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Infinity mirror clock
#11
Ok. Udało mi się uruchomić. 

Zrobiłem sobie taki schemat:
[Obrazek: aa714063c811.jpg]
Zrobiony na częciach autora, ja mam inne, ale łatwiej mi było połączyć w całość.
To moje
[Obrazek: a17e4eddad87.jpg]

Zegar da się ustawić przyciskiem enkodera. Taka jest instrukcja ustawiania
[Obrazek: bbd79b70221f.jpg]

No i żeby nie było za pięknie, jest jeden problem. Myślałem, że nie wyświetla się "minuta". Widać wyraźnie godzinę, sekundę czy milisekundę. Ale jak wszedłem w tryb ustawiania czasu, to okazało się, że minuta jest, ale jest w tym samym kolorze co otoczka zegara, z tąd jest niewidoczna. Ktoś ma jakiś pomysł, dlaczego tak wyszło, że miuta nie ma innego koloru?
Wrzucę jeszcze kod, bo jednak użyłem innego niż wcześniej podawałem.


Załączone pliki
.txt   kod.txt (Rozmiar: 36.42 KB / Pobrań: 0)
 
Odpowiedź
#12
Minuta nie ma mieć innego koloru, po prostu nie ma czegoś takiego jak "otoczka zegara", przynajmniej na filmie. Wgraj sobie jakieś przykładowe szkice z fastled i sprawdź czy pasek led działa prawidłowo. Te ledy występują w wielu wersjach, Chińczycy już klonują chińskie oryginały od lat.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#13
(17-01-2019, 01:31)kaczakat napisał(a): Minuta nie ma mieć innego koloru, po prostu nie ma czegoś takiego jak "otoczka zegara", przynajmniej na filmie. Wgraj sobie jakieś przykładowe szkice z fastled i sprawdź czy pasek led działa prawidłowo. Te ledy występują w wielu wersjach, Chińczycy już klonują chińskie oryginały od lat.

Pobrałem różne wersje szkicy fastled. Jak je wgrać? Kopiuje się do folderu Documents\Arduino\libraries i wgrywa kod od nowa, czy coś trzeba jeszcze zrobić?
 
Odpowiedź
#14
Jeśli biblioteka jest dostępna w managerze bibliotek to jest to najlepsze miejsce do pobierania, jak się ukaże nowsza wersja dostaniesz też o tym komunikat. Od razu jest też dostępna do użycia. Wgrywanie ręczne to po prostu wgranie katalogu biblioteki do katalogu libraries w Arduino w moje dokumenty. Trzeba uważać by struktura plików była zachowana i nie było więcej niż jedna wersja tej samej biblioteki bo nie wiadomo, której użyje kompilator. Wgrywać ręcznie można w dowolnym momencie, ale widoczna biblioteka (i przykłady do niej) będzie dopiero po nowym uruchomieniu Arduino IDE.
Nie chodzi o wgrywanie tego konkretnego kodu zegara od nowa, tylko o wgranie przykładów - znajdź sobie na google jak dany przykład powinien wyglądać, a jak wygląda u Ciebie. Bo sam zegar na pewno wygląda inaczej i może to być wina innych chipów w ledach, biblioteka może być niekompatybilna konkretnie z Twoimi led, może wystarczy poczytać instrukcje do niej i podać inne parametry, niestety ja jej nie używam, ale nawet gdybym ją miał to mogę mieć inne chipy i u mnie działałoby OK.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#15
Próbowałem różne wersje fastled i albo mam tak jak pisałem, ze nie widać minuty, a przy nowszych wersjach, efekt jest taki, że minutę widać, ale otoczka nie świeci .
 
Odpowiedź
#16
Czyli masz OK z nowszymi wersjami, "otoczka" ma nie świecić, to co pokazałeś na zdjęciu to nieprawidłowe działanie kodu, zapalała się led i nie została zgaszona, każda. Mają świecić tylko wybrane z tego co widać na filmie.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości