• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jak prawidłowo podłączyć ESP8266MOD+NodeMCU v3
#1
Wink 
Witam posiadam arduino uno, i ESP8266MOD+NodeMCU v3, nie wiem jak przesyłać przez ten moduł dane np. z czujnika szczelinowego 10mm z komparatorem "LM393, na telefon. dane wysyłane z tego czujnika na wyswietlacz lcd są poprawne. telefon wykrywa sygnał z ESP 8266, ale nic więcej.  Możliwe, że to jest kwestia po prostu mojego zbyt krótkiego stażu w arduino i nie znanie pewnych podstaw, jeśli tak to prosze o pomoc. Dziękuje Big Grin
 
Odpowiedź
#2
Powinieneś jeszcze wiele poczytać/obejrzeć kursów. Lcd pokazuje dane bo procek mówi do niego w sposób zrozumiały (masz do tego bibliotekę zapewniającą protokół komunikacji) i odpowiednio podłączone kabelki - warstwa sprzętowa. Same ekraniki mają komunikację równoległą 4/6/16bit, szeregową UART, SPI, I2C/TWI i pewnie wiele innych, do każdej odpowiednio też należy połączyć urządzenia sprzętowo i skorzystać z odpowiedniej biblioteki/sobie ją napisać. ESP zapewnia sprzętowo całą potrzebną część do komunikacji z innym urządzeniem po Wifi. Ale musisz wybrać jaki protokół, UDP/TCP, telnet,WWW, które urządzenie to serwer, które klient, na obu odpalasz odpowiednie oprogramowanie. Jeśli używasz ESP jak płytek Arduino i masz wgrane ich definicje to do wszystkiego są przykłady. Jeśli umiesz wysyłać dane na monitor portu Arduino (serial.print()) to bardzo podobnie działałby terminal zainstalowany na Androidzie. Do Arduino dokładasz moduł BT HC-05 lub HC10 BLE (TX->RX, RX->TX), parujesz telefon z tym modułem i patrzysz co wysyła na telefonie, tak samo jak na Arduino. Na androida w PLAY są też programiki
(FREE) pozwalające robić proste panele kontrolno-sterujące. Ustawiasz sobie jakieś LED/przyciski/labelki, dodajesz bibliotekę do Arduino, wybierasz jak się mają komunikować (BT/WIFI) i działa.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości