• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomóżcie początkującemu przy wyborze części.
#11
(24-10-2018, 01:11)kaczakat napisał(a): Takie teorie już parę razy słyszałem na kanale YouTube MK. Ale nie ma polskich Atmeg, polskich Arduino, ani polskich klonów Arduino.

Doprawdy? https://kamami.pl/plytki-zgodne-z-arduin...a328p.html
 
Odpowiedź
#12
Pomyślałem na spokojnie i doszedłem do następujących wniosków:
1. Chyba się trochę za bardzo zafiksowałem na punkcie Arduino pod kątem zabawy połączonej z nauka dla syna. Zacząłem więcej czytać i szukać na ten temat i doszedłem do wniosku, że to, od czego chciałem zacząć (czyli budowa robora opartego o np. Arduino UNO), powinno być poprzedzone poznaniem podstaw elektroniki.
2. Jestem totalnym laikiem - moje umiejętności programowania są żadne (wiem na czym to polega, syn w szkole bawi się Scratchem, ale do obsługi Arduino potrzeba czegoś więcej (widziałem przykładowe kody programów - maja co prawda komentarze, ale kopiowanie gotowców z internetu bez ich rozumienia to chyba nie to). Dlatego wraca myśl - "podstawy elektroniki - diody, oporniki, kondensatory itp. na początku".
3. Jeszcze nie tak dawno (kilka lat temu) syn dostał w prezencie "Sekrety elektroniki" - kojarzycie gotowe moduły z których można było zbudować radio, migać żarówką, bawić się przełącznikami itp. Dzieciak był z tego bardzo zadowolony - musieliśmy dokupić kolejne zestawy. Może pora na krok dalej - zabawy z płytką stykową i prawdziwymi diodami, kondensatorami itp.

W związku z powyższym, przydługim wstępem pytania:
1. Czy dobrze kombinuję - najpierw podstawy elektroniki (może z jakąś książką) a POTEM Arduino
2. Czy coś takiego
czy może coś z tego sklepu?

A może jakaś lista rzeczy, do samodzielnego zakupu?
 
Odpowiedź
#13
Cieszy mnie, ze kolega zrozumiał,ze bez podstaw, raczej nie da rady (zawsze można liczyć na szczęście, jak np na to,że CRC32 nie wykryje błędu,to tak jak 307 razy trafić pod rzad 6 w Lotka grając na 6 skreśleń).
Jeśli chodzi o Arduino, to byłbym skłonny do opcji 2.
Elektronikę, to chyba faktycznie najskuteczniej w EdW. Jest książeczka (była seria artykułów) "Ośla łączka".

Większość wiedzy, można nabyć bez kosztowo, jeśli nie liczy się czasu. Nie tak dawno kupiłem książkę i zadanie wykonałem w tydzień. Bez książki, korzystając na netu, robiłbym ok miesiąca. Kalkulując koszt książki i zyski z prac jakie mogłem wykonać przez zaoszczędzone 3 tygodnie, wiadomo co wybrałem.

Powodzenia w nauce i osiągnięcia celu.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości