• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kruchy oled
#1
Część wszystkim,
Mam pytanie co do wyświetlacza oled ten 0,96" do Arduino.
Ten ekran jest łatwo uszkodzić, więc co mogę zrobić, aby takie coś się nie zadziało? Od razu mówię, że czas mam ograniczony, więc sprowadzanie protectorów z chin odpada. Na dole najgorsza jest ta przezroczysta łamliwa szklana płytka. Myślałem już żeby dać pod tą płytkę klej na żywicy epoksydowej...
 
Odpowiedź
#2
Jakie warunki ma wytrzymać?
 
Odpowiedź
#3
(10-11-2018, 19:10)es2 napisał(a): Jakie warunki ma wytrzymać?

Przy montażu elektroniki,.przez nacisk na ten szklany pasek pod ekranem, odłamywały się kawałki w rogach, przez co ekran nadawał się tylko do kosza. Z doświadczenia wiem, że nacisk nie musi być duży, aby ekran się uszkodził.
 
Odpowiedź
#4
(10-11-2018, 19:14)niebieskikot napisał(a):
(10-11-2018, 19:10)es2 napisał(a): Jakie warunki ma wytrzymać?

Przy montażu elektroniki,.przez nacisk na ten szklany pasek pod ekranem, odłamywały się kawałki w rogach

Myślę,że to wszystko wyjaśnia, chyba,ze wyświetlacze "C"hina"E"xsport (czy jakoś tak) ale to już na własne ryzyko.
 
Odpowiedź
#5
(10-11-2018, 19:22)es2 napisał(a):
(10-11-2018, 19:14)niebieskikot napisał(a):
(10-11-2018, 19:10)es2 napisał(a): Jakie warunki ma wytrzymać?

Przy montażu elektroniki,.przez nacisk na ten szklany pasek pod ekranem, odłamywały się kawałki w rogach

Myślę,że to wszystko wyjaśnia, chyba,ze wyświetlacze "C"hina"E"xsport (czy jakoś tak) ale to już na własne ryzyko.
A masz jakiś sposób jak je zabezpieczyć? To że z chin to wiem, ale dać pod tą szklana płytkę trochę tej żywicy epoksydowej, czy może coś innego polecisz?
 
Odpowiedź
#6
Sposób mam. Kosztuje jakieś 50..100razy tyle co ten chłamowski wyświetlacz.
Jeśli więc chcesz,ten szmelc wysłać poza galaktykę, ok, jest sens coś z tym zrobić. Jeśli zaś nie, to zejdź na G1.
 
Odpowiedź
#7
(10-11-2018, 22:06)es2 napisał(a): Sposób mam. Kosztuje jakieś 50..100razy tyle co ten chłamowski wyświetlacz.
Jeśli więc chcesz,ten szmelc wysłać poza galaktykę, ok, jest sens coś z tym zrobić. Jeśli zaś nie, to zejdź na G1.

Widziałem takie oledy 2" z protectorem, ale ja muszę mieć oled 0.96, (buduję smartwatcha) a nawet wyświetlacze od adafruit mają taką samą budowę
 
Odpowiedź
#8
Masz kasę to pancerne da sie zrobić. Lot w kosmos wytrzymają. Zastanów się, czy taniej chronić czy taniej wymienić personel co je psuje,bo nie potrafi montować.
 
Odpowiedź
#9
(10-11-2018, 22:21)es2 napisał(a): Masz kasę to pancerne da sie zrobić. Lot w kosmos wytrzymają. Zastanów się, czy taniej chronić czy taniej wymienić personel co je psuje,bo nie potrafi montować.

Pod i nad oledem przykleiłem taśmę dwustronną tę z pianką i myślę, że to powinno dać radę
 
Odpowiedź
#10
Całość wystarczy zrobić tak, by żadne naprężenie obudowy nie zostało przeniesione na ekran. Wytrzymałość mechaniczna ekranów jest wystarczająca do robienia prototypów bez użycia młotka, a ekran nie jest dotykowy, więc może być za pancerną szybą.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości