• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LED Driver 350mA PWM a Arduino
#1
Zakupiłem ostatnio led driver PWM . Chciałbym zastosować go do sterowania diodami led 1-no watowymi . Ponieważ driver ma wejście PWM chciałem go zastosować do ściemniania tych diód  . Czy da sę spiąć ten driver z płytką Arduino aby wykorzystać któryś pin do sterowania PWM .


[Obrazek: modul.jpg]
 
Odpowiedź
#2
Pewnie, tam gdzie pisze pwm i ten pin obok niego (masa) podpinasz pod dowolny pin pwm w arduino oraz masę.
 
Odpowiedź
#3
(15-01-2016, 23:52)v-cu napisał(a): Pewnie, tam gdzie pisze pwm i ten pin obok niego (masa) podpinasz pod dowolny pin pwm w arduino oraz masę.

Driverem tym według opisu mogę zasilać od 1-do 10 diód 1W . Czyli napięcie może być od 5do 35V . A wiadomo na jakim pracuje arduino . (nie będzie to kolidować jak do drivera dam 35v a masa z arduino podłączę do styku drivera koło pwm )
Czy ten styk koło PWM to na pewno masa? Nic tam nie pisze .
 
Odpowiedź
#4
Do drivera podłączasz sobie te do 35V i podłączasz mu te ledy. A arduino zasilasz osobno, podpinasz tak jak mówiłem pwm do dowolnego pinu pwm i tą masę, raczej musi to być masa bo na polygonie robi się zazwyczaj masę no i masa też potrzebna razem do pwm'u. I ten pwm powinien działać na 5V z arduino.
 
Odpowiedź
#5
Photo 
Zrobiłem jeszcze zdjęcie drivera odwróconego o 180 stopni . Wynika z tego że masa o której mówimy jest połączona z masą do której będę dopinał masę napięcia zasilającego do 34V . Czy tak właśnie może być ? Masa arduino z napięciem 5V z masą drivera 35V.

[Obrazek: moduł2%20pwm.jpg]
 
Odpowiedź
#6
Tak masa jest wspólna dla wszystkich napięć jeżeli masz obawy możesz pomiędzy arduino a przetwornicę dać transoptor PC817 będziesz miał separację optyczną pomiędzy układami .
Ważne aby robić co się lubi albo lubić co się robi .
Arduino UNO, TINY, PRO MINI
Pomoc nagradzamy punktami reputacji Wink
 
Odpowiedź
#7
Jak tak mówisz to będziemy próbować . Mam nadzieję że nie uwalimy pierwszego procka .
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości