• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Może zgłupiałem, ale gdzie jest regulamin forum?
#1
Naprawdę miałem dziś wielką ochotę przeczytać regulamin forum.
O dziwo, nie znalazłem.
Jak ktoś wie, to dajcie znać, gdzie ów się znajduje.
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
#2
Znalazłem regulamin w dziale "przywitania"

No nie ma tam poruszonych pewnych istotnych kwestii odnośnie zadawania pytań na forum tematycznym.
Jest oczywiście wzmianka o rasizmie, szowinizmie, tolerancji religijnej.
W związku powyższym, pytam się:
Dla czego w regulaminie nie ma istotnych informacji o polskich obozach koncentracyjnych i mordach w Jedwabnem?
Z poważaniem (?).
Robson Kerman.
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
#3
Być może nie są to kwestie istotne dla forumowiczów . Poruszanie takich kwestii na tym forum nie jest mile widziane a że tutaj niestety demokracji i pełnej wolności słowa na każdy temat nie ma , to możesz liczyć na tymczasowego klapsa albo permamentny łomot wyrażając swoje poglądy religijne , polityczne itd. Ale za to forumowa policja działa doskonale ;-)
Ważne aby robić co się lubi albo lubić co się robi .
Arduino UNO, TINY, PRO MINI
Pomoc nagradzamy punktami reputacji Wink
 
Odpowiedź
#4
No tak, ale jest to forum techniczne i jeśli któryś użytkownik szuka tu pomocy, to jego pytanie powinno być skonstruowane według określonych wytycznych, pozwalających innym szybko rozwiązać problem.
Większość dyskusji na tym forum polega miej więcej na takim schemacie:

- Cześć. Mam problem, dioda nie miga mi tak jak powinna, co robię nie tak?
- A jak powinna migać?
- No jak wcisnę przycisk, to ma się zapalić na 5 sekund, a potem zgasnąć.
- Pokaż kod.

I tak dalej ......

Gdyby był zapis w regulaminie, że ściśle opisujemy problem, jakie są założenia programu, lub procedury.
Jak wygląda praca programu.
Konieczne załączenie źródeł i otagowanie w znaczniki.

Wiem, że ludzie i tak by się nie stosowali do zasad, ale moderatorzy mieli by podstawy do działania, bo teraz to mogą jedynie ścigać rasistów i homofobów.
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
#5
Niestety takie mamy czasy, rozwój internetu poskutkował u wielu zahamowaniem rozwoju intelektualnego . Obecnie 80% ludzi w internecie szuka gotowca ( z resztą bardzo nieudolnie ) a nie pomocy w rozwiązaniu problemu. Przerabialiśmy to z regulaminem ale to groch o ścianę z resztą i tak mało kto go czyta, swego czasu słałem ostrzeżenia co też kompletnie nic nie dało.
Ważne aby robić co się lubi albo lubić co się robi .
Arduino UNO, TINY, PRO MINI
Pomoc nagradzamy punktami reputacji Wink
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości