• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moduł HX711 + tensometry z wagi kuchennej - "problem z delay"
#1
Witam.
Chciałem się pobawić z wagą kuchenną i arduino. Szybko okazało się że same tensometry z wagi nie wystarczą bo jest potrzebny wzmacniacz sygnału bo różnica w sygnale z tensometrów jest niewielka i arduino nie poradzi sobie z tym więc kupiłam wzmacniacz HX711 i pobrałem odpowiednie biblioteki. Zmontowałem układ:
Tensometry
HX711 moduł Hx711
LCD+Arduino lcd

Program ma wskazywać wagę na wyświetlaczu lcd w gramach.
    Problem polega na tym, że jeżeli podłącze prawidłowo Piny ze wzmacniacza HX711 do arduino tj. DT->A2 i SCK->A3 wskazania na wyświetlaczu szaleją ale da się ustawić delay np. na 200. - waga wtedy nie działa prawidłowo wskazania to same bzdury. Natomiast jak zamienie piny A2 z A3 lub w samym programie( kolejność)- wskazania wagi są prawidłowe ale nie można ustawić delay - ta funkcja zachowuje sie jakby w ogóle nie działała. Delay w takim układzie na moje oko to coś około 2sek(ale nie działa). Wskazania wagi są prawidłowe ale jak próbuje coś dodatkowo zamieścić na wyświetlaczu LCD to wszystko zwalnia-dostosowuje sie do opóźnienia odczytu z wagi (tak jakby delay miał 2 sek). Próby ustawienia delay nic nie dają.
Proszę o pomoc.
KOD:

Kod:
/* sample for digital weight scale of hx711.display with a 1602 liquid crtstal monitor
* library design: Weihong Guan (@aguegu)
* library host on
*https://github.com/aguegu/ardulibs/tree/3cdb78f3727d9682f7fd22156604fc1e4edd75d1/hx711
*/

// Hx711.DOUT - pin #A2
// Hx711.SCK - pin #A3

// LCD.RS - pin 8
// LCD.En - pin 9
// LCD.D4 - pin 4
// LCD.D5 - pin 5
// LCD.D6 - pin 6
// LCD.D7 - pin 7

#include <LiquidCrystal.h>
#include <Hx711.h>

LiquidCrystal lcd(12, 11, 5, 4, 3, 2);
Hx711 scale(A2, A3);
void setup() {
 
 lcd.begin(16, 2);
}

void loop() {
 lcd.setCursor(0, 0);
 lcd.print(scale.getGram()*7.57, 1);
 
 lcd.print(" g");
 lcd.print("       ");
 delay(200);
}
link do biblioteki hx711:biblioteka hx711
 
Odpowiedź
#2
a sprawdź na właściwych pinach arduino czyli A4 i A5 bo to jest sprzętowy port i2c w arduino
Ważne aby robić co się lubi albo lubić co się robi .
Arduino UNO, TINY, PRO MINI
Pomoc nagradzamy punktami reputacji Wink
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości