• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nawiążę współpracę w zakresie budowy geodezyjnego skanera 3D
#1
Nawiążę współpracę w zakresie budowy geodezyjnego skanera 3D opartego na lidarze solid state firmy Livoxtech model LIVOX Horizon lub Livox 40. Przedmiotem współpracy byłoby zaprojektowanie i wykonanie stabilnego zestawu silnika krokowego do ruchu skanera w płaszczyźnie pionowej, silnika wolnobrotowego do ruchu w płaszczyźnie poziomej, kolekcja danych, zasilanie, sterowanie zakresem skanowania z prostym wyświetlaczem. Urządzenie ma wytrzymać warunki IP67. 
- przeznaczenie urządzenia - pomiary skaningowe w podziemnych kopalniach KGHM 
- warunki pracy  - temperatura 25-30 stopni C, wilg 90-100%, brak wstrząsów, mały wpływ pola EM 
- źródło zasilania - akumulatory Lit-jon 4x3.7v 
- ilość wejść-  dane mają podlegać kolekcji na wewn, karcie SD 
- wymaganą dokładność jeżeli układ zawiera obwody pomiarowe - zasięg skanera LIVOX Horizon (lub livox 40) do 250 m, dokładność skanera 2cm/20m, silnik wolnoobrotowy do ciągłego napędu osi pionowej o stabilności obrotów <0.05%, silnik krokowy z reg. do skokowego ruchu osi poziomej o dokładn. kroku <0.05 stopnia o rozdz. min 1.8st. 
- ile wyjść ma zawierać urządzenie, co będzie do nich podłączone, moc odbiorników - minimalizacja wyjść, eksport na zewnątrz karta SD, opcja BT. 
- jak ma przebiegać obsługa urządzenia, ile przycisków, jaki wyświetlacz, co ma być na nim wyświetlane - obsługa: ustawienie skanera na statywie pod punktem osnowy geod., wycelowanie (przy pomocy obrotu urządzenia silnikami wolnoobr i krokowym) wskaźnikiem laserowym na kierunek nawiązania, zadanie przyciskami -strzałkami+/- szybkości obrotu i kroku ruchu osi poziomej (np. 14.4, 7,2 st, 3.6 st.), uruchomienie procesu: ustawienie osi poziomej na pozycji -43.2 st w dół od poziomu, obrót wokół osi pionowej o 180 st. w prawo z szybk. 1 do 2 rpm z ciągłym skanowaniem, wył. skanu, nast obrót skokowy o kąt 7.2 st do góry i powtarzanie procesu do osiągnięcia kąta osi poziomej +72 stopnie do góry od poziomu. Przerwa 30 sek, i proces od pocz od pozycji "0" w lewo. Przyciski 4: start procesu, wybór opcji - celowanie/ustawienia parametrów, strzałki ruchu. Wyśw. LCD z podświetleniem, może być b. mały. Może być też wszystko na wysw. dotykowym bez przycisków fizycznych. 
- czy potrzebujesz jedną sztukę, czy serię sztuk, czy może również dokumentację do produkcji: jedną sztukę do badań i pokazów (a także pracy), a jak się da sprzedać to więcej. 
Więcej szczegółów przekażę mailem lub telefonem biuro(at)geoprojekt.lubin.pl. 605 359 536 Adam Karol.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości