• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nRF24L01
#11
Spróbuje, zasilałem z małegoo zasilacza 1A
 
Odpowiedź
#12
Nie działa. Chyba jedyne wyjście to kupić nową parę i próbować choć wątpię w to że 4 moduły były uszkodzone
 
Odpowiedź
#13
Zasilacz może mieć nabazgrane 1A ale to nie znaczy, że tyle daje, że po kablu tyle leci i że jest w stanie pokryć szarpnięcia prądu - po to trzeba dodać kondensator. Na początek kup sobie moduły z antenką PCB, nie są bardzo wymagające, bez problemu ustawione na niską moc działają zasilane z płytki Arduino. Jak zadziałają to mając pewność co do połączeń wrócisz do tych ze wzmacniaczem.
Możesz przy okazji kupić adapterki:
   
Mam taki i wystarcza do zasilenia tego NRF ze wzmacniaczem, dobre gniazdo USB daje ponad 0,5A.
Mam nadzieję, że nie zrealizowałeś swojego pomysłu podania 5V na VCC NRF24l01, jego piny SPI są tolerancyjne dla sygnałów 5V, nie jest potrzebny konwerter, ale nie dotyczy to zasilania.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#14
(21-09-2019, 00:34)kaczakat napisał(a): Zasilacz może mieć nabazgrane 1A ale to nie znaczy, że tyle daje, że po kablu tyle leci i że jest w stanie pokryć szarpnięcia prądu - po to trzeba dodać kondensator. Na początek kup sobie moduły z antenką PCB, nie są bardzo wymagające, bez problemu ustawione na niską moc działają zasilane z płytki Arduino. Jak zadziałają to mając pewność co do połączeń wrócisz do tych ze wzmacniaczem.
Możesz przy okazji kupić adapterki:

Mam taki i wystarcza do zasilenia tego NRF ze wzmacniaczem, dobre gniazdo USB daje ponad 0,5A.
Mam nadzieję, że nie zrealizowałeś swojego pomysłu podania 5V na VCC NRF24l01, jego piny SPI są tolerancyjne dla sygnałów 5V, nie jest potrzebny jest konwerter, ale nie dotyczy to zasilania.
Zakupie i spróbuje. Nie, nie zasilałem napięciem 5v Big Grin
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości