• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odbiornik IR RE3265R1000 (którym chciałbym zastąpić Arduinem)
#1
Witajcie, 
mam taki odbiornik podczerwieni: RE3265R1000 (którym chciałbym zastąpić Arduinem) i on ma wyjścia: 
1. GND, 
2. IR, 
3. B (chyba), 
4. R i 
5. 5V


1. i 5. to rozumiem jego zasilanie, a pozostałe do czego służą? co te symbole oznaczają?
Czy ktoś wie? Czy się da? 


Proszę o pomoc.
Z góry dziękuję
 
Odpowiedź
#2
No skoro chcesz ten odbiornik zastąpić "ardiunem", to jak się domyślam, chcesz odbierać podczerwień "arduinem".
Wtedy nie potrzebne Ci będą dane odbiornika, skoro go wywalisz i zastąpisz innym urządzeniem.

A tak na przyszłość:
LUDZIE, ZADAWAJCIE BARDZIEJ PRECYZYJNE PYTANIA !!!!!!!!
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
#3
(21-03-2018, 23:48)Robson Kerman napisał(a): No skoro chcesz ten odbiornik zastąpić "ardiunem", to jak się domyślam, chcesz odbierać podczerwień "arduinem".
Wtedy nie potrzebne Ci będą dane odbiornika, skoro go wywalisz i zastąpisz innym urządzeniem.

A tak na przyszłość:
LUDZIE, ZADAWAJCIE BARDZIEJ PRECYZYJNE PYTANIA !!!!!!!!

Ok. Faktycznie, sorki. Nie chcę dosłownie zastapić, chcę, aby Arduino wysyłało sygnał taki jak jak ten odbiornik, ale bez odbierania podczerwieni... Dlatego chciałem rozgryźć te wyjścia, co to jest... Wie ktoś może? Sam znaleźć nie mogę...


Chodziło mi tylko o rozgryzienie tych wyjść, fachowcy może nogą to rozpoznać je choćby przez analogię, bo nie znalazłem źródeł...

a uczepiłeś się tego nieszczęsnego słówka "zastąpić", które użyłem widzę, że niezręcznie, ale w nieco innym sensie... sorki...
 
Odpowiedź
#4
Czyli tak przez analogię:
Na PCB widzę dwie diody, jedną FOTO, drugą LED. No i kilka elementów, które składają się na jakiś filtr.
Skoro to jest odbiornik z telewizora, to pewnie jest to filtr 38khz.
W takim razie powinny Cię zainteresować piny GND, IR oraz 5V.
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
#5
A więc czy dobrze myślę? GND i 5V zasilę chcę Arduino, a do IR puszczam sygnał (z Arduino), np. żeby włączyć? a pozostałe, to do czego ciekawe...
 
Odpowiedź
#6
No tam jest dioda LED. Raczej na pewno dwukolorowa, do sygnalizacji stanu telewizora.
R - czerwony, stan gotowości.
B - niebieski, włączony.
To są sygnały wejściowe do modułu, więc możesz z telewizora otrzymywać na arduino informację o stanie zasilania.
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
#7
Skoro to idzie po jednej ścieżce, to ciekawe czym różni się sygnał do włączenia urządzenia, a czym do uruchomienia monitora... poszperam.

A może to jest jedno i to samo? Chociaż są 2 diody (na 2 stany)... .
 
Odpowiedź
#8
To jest sygnał kodowany, a jak kodowany, to zależy w jakim standardzie pracuje układ.
Pilot ma wiele przycisków i każdy nadaje inny kod.
Możesz zbudować na Arduino dekoder i sczytać kody poszczególnych przycisków pilota.
Potem już w docelowej aplikacji zapisać sobie stałe wcześniej odczytane i wysyłać z Ardu do telewizora.
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
#9
Ciekaw jestem, czy mogę ten odbiornik ir do tego dekodera użyć, ale chyba nie, bo potrzebne są biblioteki...
 
Odpowiedź
#10
Możesz użyć.
Jaki problem masz z bibliotekami? --> https://github.com/z3t0/Arduino-IRremote
A tu masz artykuł dla początkujących, łącznie z kodem do Arduino odczytującym sygnał z pilota.
https://learn.sparkfun.com/tutorials/ir-communication
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości