• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OLED wyświetla piksele po bokach
#1
Witam,
mój wyświetlacz OLED 128x160 TFT_LCD wyświetla po bokach takie paski złożone z pikseli (zdjęcie w załączniku). Wygląda to jak jakby obraz był przesunięty zbyt daleko do lewego górnego rogu.
Do arduino wgrywam przykłady z bibliotek: ucg i adafruit.
Proszę o pomoc jak to usunąć.
   
 
Odpowiedź
#2
Napisz jaki masz chip w ekranie, jakie to konkretnie biblioteki i który przykład używasz, jeśli go modyfikujesz to wklej tu całość w <> Kod.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#3
(07-06-2019, 04:22)kaczakat napisał(a): Napisz jaki masz chip w ekranie, jakie to konkretnie biblioteki i który przykład używasz, jeśli go modyfikujesz to wklej tu całość w <> Kod.

Jest to ST7735. Biblioteki to UCGLIB i Adafruit 7735ST library. W każdym przykładzie piksele się pojawiają.
W ucglib odkomentowuję linię: 

Kod:
Ucglib_ST7735_18x128x160_HWSPI ucg(/*cd=*/ 9, /*cs=*/ 10, /*reset=*/ 8);

Zauważyłem jeszcze, że po wgraniu kodu do arduino nie ma pikseli. Dopiero jak odłączę je od zasilania i podłączę ponownie to się pojawiają.
 
Odpowiedź
#4
Akurat mam taki ekranik, już nie pamiętam po co ale mam zworkę na zasilaniu, więc zasilam go wprost z 3.3V, logika z NANO na 5V (pewnie powinna być 3.3V i kiedyś testowałem go z DUE, stąd zworka). Raczej nie jest identyczny, mój ma na odwrocie slot na kartę SD i piny do niej wyprowadzone na przeciwko. No ale odpalony na bibliotece Adafruit działa bez zarzutu, przykład graphicstest. Może niestety masz wadliwy egzemplarz, jeśli łączysz kabelkami to na wszelki wypadek użyj innego kompletu, czasami się zdarzają problemy i tu. Jeśli jest wpięty do stykówki to też warto przesunąć na inne pola.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 2 gości