• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Połączenie internetowe między aplikacją android a arduino
#1
Witam. Pracuje nad pewnym projektem, napisałem aplikację na telefon która docelowo ma łączyć się z arudino przez moduł ESP8266, który już uruchomiłem. Ogólnie ma to wyglądać tak ze chcę aby z poziomu telefonu można w dowolnym miejscu gdzie jest dostęp do internetu sterować arduino które jest podłączone do sieci wifi w domu poprzez ESP8266. I teraz moje pytanie wygląda następująco. W jaki sposób mam zrealizować takie połączenie, tak aby było optymalne? Client-server? Jesli można prosiłbym o jakieś przykłady wykonania
 
Odpowiedź
#2
Najtańszy VPS (ja 12zł rocznie płacę), na nim serwer Blynk. Do serwera łączy się ESP i telefon i masz sterowanie "bezpośrednie" niezależnie gdzie się znajdujesz.
 
Odpowiedź
#3
A jak masz w domu publiczne IP to wystarczy porty przekierować i już

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedź
#4
(04-01-2019, 08:53)gavron7 napisał(a): A jak masz w domu publiczne IP to wystarczy porty przekierować i już
Publicznie IP i przekierowanie portów nie zawsze a najczęściej bardzo rzadko rozwiąże problem. Najczęściej, użytkownicy prywatni, mają dynamiczne IP. Trzeba więc jeszcze zrobić DynDNS a z tym bywa różnie. Generalnie tani router wysokopłatne DynDNS, drogi router wybór dowolnego serwera DNS. Jest jeszcze opcja, tani router i alternatywny soft z możliwością wyboru dowolnego serwera DNS.
 
Odpowiedź
#5
(04-01-2019, 14:42)es2 napisał(a):
(04-01-2019, 08:53)gavron7 napisał(a): A jak masz w domu publiczne IP to wystarczy porty przekierować i już
Publicznie IP i przekierowanie portów nie zawsze a najczęściej bardzo rzadko rozwiąże problem. Najczęściej, użytkownicy prywatni, mają dynamiczne IP. Trzeba więc jeszcze zrobić DynDNS a z tym bywa różnie. Generalnie tani router wysokopłatne DynDNS, drogi router wybór dowolnego serwera DNS. Jest jeszcze opcja, tani router i alternatywny soft z możliwością wyboru dowolnego serwera DNS.
Skoro tak mówisz to pewnie wiesz lepiej ale może zapoznaj się co da Ci DDNS w sytuacji kiedy nie masz publika... Poza tym chciałbym wiedzieć u którego operatora oprócz LTE oczywiście nie można mieć publika

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedź
#6
Ps.
Tak w woli ścisłości . Mieszasz pojęcia bo
Połączenie z netem może być na adresie:
a. Publicznym statycznym
B. Publicznym dynamicznym
C. Wewnętrznym statycznym
D. Wewnętrznym dynamicznym

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedź
#7
(05-01-2019, 00:25)gavron7 napisał(a): może zapoznaj się co da Ci DDNS w sytuacji kiedy nie masz publika...
Nie piszę o "oczywistej oczywistości", że IP musi być publiczne aby przekierowanie portów miało sens choć i na adresy prywatne (np LTE) też jest metoda.

(05-01-2019, 00:25)gavron7 napisał(a): Poza tym chciałbym wiedzieć u którego operatora oprócz LTE oczywiście nie można mieć publika
Po "pierwsze primo" napisz co mi da publiczny IP, bez DDNS, który się (z mojego punktu widzenia) co chwilę zmienia?
Po "drugie primo" LTE jest bardzo popularne.
Po "trzecie primo" sieci osiedlowe, gdzie za publiczny, na szczęście stały, IP życzą sobie po kilkaset zł miesięcznie.
 
Odpowiedź
#8
(05-01-2019, 08:54)gavron7 napisał(a): Dobra nie będę robił oftopica z debilem ...

Ja też. Zwłaszcza z amatorem dla którego "neozdrada" to szczyt technologii.
 
Odpowiedź
#9
@bullseye gdzie masz ten VPS za 12zł/rok? I jak możesz coś o nim napisać co jest OK, a co nie to dopisz.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#10
Jeszcze jest jedno rozwiązanie.
Arduino oraz Android łączy się ze stroną internetową gdzie są w pliku przechowywane informacje. Robi to pewne opóźnienie ale nie trzeba konfigurować Ddns czy przekierowanie portów. Ja tak zrobiłem do obsługi pieca i Arduino wysyła na stronę dane z czujników jednocześnie pobierając ze strony ustawienia.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości