• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podgrzewana buda dla piesła + automatyczne uzupełnianie wody.
#31
(03-10-2018, 12:40)ToMiX napisał(a): Znam te prawa miałem coś takiego  w szkole jak elektrotechnika
Znasz (pewnie nauczyłeś się na pamięć) ale nie umiesz zastosować, w przeciwnym wypadku nie połączył byś akumulatorów 6V równolegle i nie próbował ich ładować napięciem 12V choć w wielu sytuacjach to by zadziałało, ale 12V z połączenia równoległego nie uzyskasz.
Nie zredukował byś napięcia z 12V do 5 rezystorem!!! Skoro znasz prawo Ohma, napisz dlaczego tak nie można!

Z elektrotechniki nic nie pamiętasz, tam uczono rysowania schematów a nie pisma obrazkowego.


Podstaw nie masz!!!
 
Odpowiedź
#32
Taaa... "Praktyki CEZ" co ty możesz o tym wiedzieć Big Grin, ta szkoła do której chodziłem to jest dno, nauczyli nas tam tylko jak wymigać się od roboty a tak naprawdę elektrotechnika była w teorii, więcej już robiliśmy na praktykach gdzie faktycznie podłączaliśmy układ według schematu który jest wyżej ale to wiadomo metoda prób i błędów .

Wgl odebrałem zestaw i testowałem ten kod i powiem szczerze że to i tak cud że dioda na tej płytce świeci Big Grin w zasadzie to dwie. Teraz sobie to uświadomiłem że jestem kompletnym zerem w dziedzinie programowania hah ale cóż no trzeba to zmienić przecież jak to opanuje to to chyba nie może być aż takie trudne prawda? Smile
[Obrazek: arduino-logo-png-6.png]
 
Odpowiedź
#33
Jak chcesz szybko nauczyć się programować, to kup książkę z dedykowanym zestawem. Znajdziesz w KAMAMI, AVT. Jak nie chcesz wydawac kasy na książke, to ucz się z netu ale to bedzie droga dłuzsza, zdecydowanie dłuższa.
 
Odpowiedź
#34
No szukam jakiegoś pdf, a teraz mi powiedz skąd wiesz że jest napięcie na danym pinie? Big Grin Bo sprawdzam multimetrem i nic Big Grin, sprawdzam diodą i też nie świeci Sad a na krótko to tylko przekaźnik cyka :X
[Obrazek: arduino-logo-png-6.png]
 
Odpowiedź
#35
Ja tam na pinach wyjściowych zawsze dawałem albo tranzystor albo optoizolator by za bardzo nie obciążać tych malutkich prądowo wyjść.
 
Odpowiedź
#36
Problem rozwiązany - 17 resetow pod rząd i nagle multimetr wskazuje wartości prądu Wink

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: arduino-logo-png-6.png]
 
Odpowiedź
#37
Jak tam projekt, piesek już ma ciepło?
 
Odpowiedź
#38
Chwilowo walczę z gorączką ;(


Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: arduino-logo-png-6.png]
 
Odpowiedź
#39
W nocy temperatury ujemne, piesek ma ciepło?
 
Odpowiedź
#40
Pies jest przystosowany przez naturę na zimę i napewno gorzej by mu raczej nie było było ale myślałem nad wykorzystaniem np pieca a konkretniej tych czujników czy jak to tam się nazywa że zmienia powiedzmy energię cieplną na elektryczną i nawet nie koniecznie dać to w bude psa ale np założyć akumulatory które by się ładowały i można by je awaryjnie wykorzystać jako jakieś zasilanie z tego ale problem polega na tym że to są spore koszta i trzeba by to przemyśleć dobrze przy budowaniu domu i kupnie samego pieca pieniądz w tym widzę ale to nie mój zakres budżetowy

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: arduino-logo-png-6.png]
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości