• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc Arduino Uno R3
#11
Hmmm... nie podoba mi się podłączenie przycisków w kodzie, który masz już teraz. Powinieneś podłączyć przyciski do masy, a w kodzie oznaczyć je inaczej:
Kod:
pinMode(2, INPUT_PULLUP);
Wtedy wykrywać wciśnięcie przycisku jako
Kod:
if(digitalRead(2)==LOW){
//instrukcje
}
Przycisk na wejściu analogowym musisz deklarować normalnie (jako INPUT), a jego stan wykrywać przez analogRead (ale tutaj nie pamiętam, jakie wartości przyjmie przycisk wciśnięty, a jakie puszczony (czy puszczony zbliża się do 0 czy odwrotnie), więc będziesz musiał sprawdzić to sam):
Kod:
if(analogRead(A5)<50){
//instrukcje
}
 
#12
Mam jeszcze pytanie gdzie moge sie dowiedziec poczytac i zrozumiec te wszystkie formuly i wiersze piszac kod? Mniej wiecej cos tam wiem bo czytalem ale nie do konca


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
#13
https://www.arduino.cc/reference/en/ - tu masz wszystko, ale po angielsku.
Po polsku to zapytaj wujka googla o kurs arduino i masę tego znajdziesz.
CodingBlog.pl - ELEKTRONIKA / PROGRAMOWANIE / DIY
 
#14
Możesz zerknąć też na forbota. Tam jest jakiś kurs po polsku.
Generalnie każdy z nas uczy się po swojemu. Korzysta z kursów, tutoriali, czyta na temat rozwiązań. Po pewnym czasie, jak sam zauważysz, wiele rozwiązań się powtarza: odbierasz jakiś sygnał z jakiegoś czujnika, coś tam z nim robisz, ustawiasz jakoś tam wyjście.
Warto też, żebyś nauczył się podstaw c++ oraz nauczył się rozumieć, co, tak naprawdę, chcesz zrobić. Na początku warto zapisywać algorytmy na kartce (możesz poczytać o diagramach stanów).
Mam trochę kursów w .pdf. Jeśli chcesz, odezwij się na pw. Poza tym ćwicz, rozwiązuj problemy (choćby takie wyglądające na proste)... a po pewnym czasie sam zobaczysz, że to wcale nie jest aż tak skomplikowane, jak na to wygląda.
 
#15
Ogólnie też dobrym sposobem na naukę, jest znaleźć sobie jakiegoś słuchacza i katować go zdobytą wiedzą. Czasami to dużo daje. Co jeszcze ważne moim zdaniem przy nauce programowania to nie rzucanie się na głęboką wodę, ale systematyczna nauka podstaw, aż do momentu, kiedy możesz śmiało stwierdzić, że to moment aby iść dalej. Zauważyłem, że wielu początkujących użytkowników arduino o tym kompletnie zapomina, kupują masę elementów, zaczynają duże projekty i kiedy staną w martwym punkcie przychodzi zniechęcenie.
Ucz się od podstaw, wykonuj przykłady, eksperymentuj. Kolega polecił bardzo dobry kurs na Forbocie, warto do niego zajrzeć.
CodingBlog.pl - ELEKTRONIKA / PROGRAMOWANIE / DIY
 
#16
Dzieki za info i pomoc poczytałem na fotobocie kurs dokładnie i się rozjaśniło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości