• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o sprawdzenie kodu i BMP280
#11
(26-10-2019, 12:20)PiegowatyGuziec napisał(a):
(26-10-2019, 11:53)loczek111 napisał(a): Delay musi być aby baza danych nie padła w 5 minut.....
1. Pomijasz dalszą jazdę i czekasz na zielone robiąc coś innego (milis przykładowo)
2. Pomijasz dalszą jazdę (silnik automatycznie gaśnie bo nie musi pracować gdy stoi)  (sleep na czas braku aktywności)
3. Pomijasz dalszą jazdę trzymając pedał w podłodze kręcąc silnik do odcinki i nie robiąc nic innego (delay)
0. idziesz spać, jak będzie zielone ktoś zatrąbi budząc kierowcę. Odpowiada to głębokiemu uśpieniu CPU kiedy prawie nie pobiera prądu.
 
Odpowiedź
#12
Ah teraz już rozumiem, że się nie zrozumieliśmy. Kod do arduino na stronie pokazujący połączenie przez moduł wi-fi jest przykładowy, innych przykładowych kodów jeszcze brakuje, niedługo je wstawie ale to ciągle będzie jedynie przykład.

Mój pomysł nie polega na oferowaniu kodu do mikrokontrolera lecz możliwości odbierania Waszych danych i pokazywania ich w ładny, przejrzysty i przydatny sposób na telefonie gdziekolwiek będziecie. Aplikacja oprócz odbierania danych wyświetla prognozę pogody czy posiada widget, typowa pogodynka z nietypowymi funkcjami. Początkowo zrobiłem ją tylko dla siebie, z czasem pomyślałem że ktoś inny również zainteresuje się takim rozwiązaniem.

Ograniczenie czasowe jest założone tylko na bazie danych - ta nie będzie zapisywała częstszych pomiarów bo jest to moim zdaniem zbędne, wydaje mi się że odczyt temperatury raz na 5 minut w zupełności wystarczy.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości