• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem LCD 2004 i konwerter I2C
#1
Hej wielokrotnie używałem już wyświetlaczy 1602 i 2004 z konwerterem I2C, niestety z jakiegoś powodu znalezienie działającej biblioteki do obsługi wyświetlaczy sprawia trudności (chyba że możecie coś polecić) ale tu nie o tym.

Używam bilbioteki z załącznika która działa, a przynajmniej do tej pory pozwalała w miarę sprawnie działać z ekranem.

Niestety od dwóch dni mam problem z jednym z wyświetlaczy 2004, użyłem funkcji bibliotecznej lcd.noBackground(); i wyświetlacz zaczął wariować. Czasem wyświetla dwa białe paski, czasem więcej. Czasem coś tam mruga. Ale generalnie nie mogę wyświetlić na nim nic sensownego. Metodą wgrywania losowych szkiców z różnymi bibliotekami udało mi się go uruchomić na kilka godzin i działał bez zarzutu ale problem pojawił się znowu jakis czas później. Kilka razy sprawdzałem adres I2C przy pomocy scannera. Mam przypuszczenie że potrzebny jest jakiś rodzaj przywrócenia modułu I2C do ustawień początkowych, znacie na to jakiś sposób???


Załączone pliki
.zip   Arduino-LiquidCrystal-I2C-library-master.zip (Rozmiar: 8.53 KB / Pobrań: 2)
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości