• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z "case"
#1
Witam
Jak w temacie
Dorwałem gotowy program, jest to komputer pokładowy ze strony instructables.com.
Program dostosowałem pod inny LCD, itd.
Działa, tylko jest problem.
Mianowicie,
gdy przełączam "ekrany", zmieniam wartość "menunumber" Gdy jest to wartość 1 to ekran się zawiesza i zostaje wartość z poprzedniego ekranu. Podglądam to przez serialmonitor to widzę że powinien się wyświetlać. Wcześniej ten problem miałem z wartości menunumber 9, zamieniłem miejscami case i działało to. Teraz trochę zmieniłem wyświetlanie i już nie mogę tego poprawnie uruchomić. Ciągle nie wyświetla mi chwilowego spalania, niezależnie od tego pod którym case'm jest. Arduino to nano

Mało tego kupiłem drugie bo przestało działać wywołanie przerwania "ignition", arduino nie wychodziło z deepsleep. Wrzuciłem wtedy program na UNO i działało, teraz na nano też się wybudza, ale problem jest z wyświetlaniem tego case'a.
 
Odpowiedź
#2
To jakieś wyzwanie typu znajdź moje IP, przejdź firewalla, odszukaj projekt na dysku, popraw kod?
Edit:
Ponieważ nie wszyscy mogą to dobrze zrozumieć (czego przykłady usunąłem jako niezwiązane z tematem) - proszę o zamieszczenie problematycznego programu.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#3
Racja.
Ale już sobie poradziłem. Przepisałem zmienna do innej i ta wyswietlilem na LCD. Nie wiem czemu tak to zadziałało.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości