• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z esp8266
#1
Mam problem z modułem esp8266 . Chciałem wgrać nowe firmware i nie mogę sobie z tym poradzić . Podłączyłem masę i zasilanie do konwertera 3.3v . CH_PD do zasilania a GPI0 do masy , rxoczywiście na przemian z tx . Po otworzeniu portu nie może się połączyć . Dioda na module mruga na niebiesko a w programie pokazuje jakiś timer i dojedzie tak do 197 i stoi . Raz doszło do 11 ale tez nie połączyło.
 
Odpowiedź
#2
Jaki masz moduł? Która wersja? Jakim programem wygrywasz?
Tu masz krótki poradnik:
http://www.sunduino.pl/wordpress/esp8266...-firmware/
 
Odpowiedź
#3
Skorzystałem z tego poradnika i nowy soft wgrało bez problemu choć nadal nie mogę wysłać danych na stronę thignspeak z czujnika dht11. Program znalazłem w necie i niby wszystko jest dobrze a jednak nie wysyła danych . Macie może jakiś program do sprawdzenia czy ten moduł działa ? coś co pokaże mi w przeglądarce jakiś tekst albo coś innego . To co jest w przykładach to nie działa z tym modułem chyba.
 
Odpowiedź
#4
Nadal mam jakiś problem z modułem bo nie wysyła żadnych danych . Wgrałem jakiś prosty program z netu do sprawdzania i komunikowania się za pomocą komend i nic z tego nie wyszło . Przez przypadek złapałem palcem za piny które są wlutowane do modułu a do których mam podpięte przewody i na serial monitorze zaczęły pokazywać się jakieś krzaczki. Wnioskuję że problem lezy po stronie sprzętowej niż po stronie bardzo prostego programu. Podłączone mam Leonardo w taki sposób że 3.3v bierze z portu Leonardo Rx esp mam podpięte pod pin 9 a Tx z esp mam podpięte pod pin 10. Zasilanie portu usb mam wzięte poprzez aktywnego huba usb więc nie powinno być problemów że nie wystarcza mocy bo nigdy się nic nie wywalało z braku pradu. Podaję kod jaki znalazłem do sprawdzenia komendami AT . Mam jeszcze pytanie czy czasem nie powinny być podpięte pozostałe piny z tego modułu ?

Kod:
#include <SoftwareSerial.h>

SoftwareSerial mySerial(10,9);

void setup()
{
mySerial.begin(9600);
Serial.begin(9600);
while (!Serial) {
;
}
}

void loop()
{
if (mySerial.available())
Serial.write(mySerial.read());
if (Serial.available())
mySerial.write(Serial.read());

}
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości