• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z komunikacją mega 2560
#1
witam.
Mam problem prawdopodobnie z komunikacją pomiędzy arduino a pc.
Sprawa wygląda następująco. Przy próbie wgrania hex przez xloader dioda mruga co ok 10 sekund ale na koniec wywala błąd. Aby wrzucił mi hex muszę naciskać reset. Zaznaczę ze chcę wgrać grbl. Po podłączeniu do grbl controler gdy klikam open wyskakuje komunikat > ( CTRL-X) no data from COMport after connect. Expecting GRBL version string.
Gdy wrzucam Blink przez IDE aby się wgrał terz musze naciskać reset. Po wrzuceniu dioda mruga co 1 sek. Czyli działa. Gdy wrzucam przykład comunication też z reset to port monitor pokazuje że arduino wysyła sygnał.
Ale jak wrzucam grbl nie che mi się komunikować z grbl controlerem.
Czyli problem z komunikacją w kierunku PC > Arduino. Czy ktoś też tak ma?
 
Odpowiedź
#2
Podczas wgrywania programów komunikacja jest dwukierunkowa. Arduino wykorzystuje jeden z pinów konwertera USB-UART do resetowania procka, wgranie przez xloader/arduino jest możliwe bezpośrednio po resecie. Widocznie tu gdzieś nie gra. Wgranie prostego programu trwa krótko, może udaje Ci się między naciskaniem reset, jak jest duży to może przerywasz proces. Należy nacisnąć RAZ gdy mignie dioda rozpoczęcia nadawania na płytce arduino. Jeśli to nie jest twoje jedyne arduino możesz wgrać program używając trybu ISP (arduino as ISP) lub najlepiej programatora USBASP. Jak się zachowuje komunikacja dwukierunkowa możesz sprawdzić wykorzystując przykład z Comunication SerialEvent, program wysyła z powrotem to co mu napiszesz w oknie terminala. Mogą oczywiście też być zimne luty, wada konwertera USB/UART, wada procka, żyła wodna.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości