• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z przewodami
#1
Arduino mega rev3, zasilacz 5v 5A,  10 przycisków tj 10 przewodów (drut miedz 0.75 )z 10 pinów (INPUT_PULLUP) i wspólne gnd do nich, otoz mam problem ze wykrywa losowo stan niski na losowym pinie podczas nacisniecia losowego przycisku + wykrywa gnd na na pinie ktory odpowiadal przyciskowi.  natomiast jezeli odepne wspolnie gnd przyciskow od arduino to nadal wykrywa LOW gdy wcisne przycisk nie za kazdym razem lecz za 2, 3 kliknieciem. Prosze o pomoc
 
Odpowiedź
#2
Zapomnialem wspomniec ze przy odłaczonych wszystkich przyciskach zostawiajac jeden przewod z 1 input_pullup podłączajac go do wspolnego gnd przycisków ktory jest odłączony od płytki wykrywa mi stan niski nie za kazdym razem za 2 lub 3.
 
Odpowiedź
#3
Miałem to edytować i scalić, ale i tak użyj edycji i zrób to sam przy okazji popraw na język polski by się dało to przeczytać i zrozumieć, a niepotrzebny post wrzuć do kosza - nie pisze się jednego pod drugim.
Do każdego problemu z programem i sprzętem jest potrzebny załączony program i schemat.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#4
(17-04-2019, 14:24)Andrzej123 napisał(a): Arduino mega rev3, zasilacz 5v 5A,  10 przycisków tj 10 przewodów (drut miedz 0.75 )z 10 pinów (INPUT_PULLUP) i wspólne gnd do nich, otoz mam problem ze wykrywa losowo stan niski na losowym pinie podczas nacisniecia losowego przycisku
Coś nie "runksztosuje"!
Po "pierwsze primo" daj zabezpieczenia GPIO
Po "drugie primo" użyj likwidacji drżenia styków, łapiesz zakłócenia i dlatego masz problem.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości