• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Program do sterowania sliderem - silnik krokowy, transoptor oraz TFT 1.8"
#1
Witam,
poszukuję chętnej osoby do napisania kodu wykonawczego do Arduino UNO, który miałby obsługiwać slider do wykonania Timelapse'ów. Miałby być złożony z Arduino UNO, A3967(stepper motor driver) oraz ekranu z menu(może TFT 1.8") - dodatkowo transoptor do sterowania migawką aparatu.

Miało by to działać tak: 
Menu:
        -TIMELAPSE
        -PANNING

W menu timelapse trzeba byłoby zaimplementować zmienną, która odpowiadałaby za długość jaką pokonywałby wózek(silnik krokowy), zmienna dotycząca czasu wyzwalania migawki(slider musiałby wtedy stać nieruchomo), oraz zmienna dotycząca samej ilości fotografii jaka ma być wykonana + zmienna dotycząca samego interwału między zdjęciami.
Czyli - slider ma długość 1,5m - ustalam, że ma przelecieć całą długość, zrobić 600 zdjęć i naświetlać je 1s z interwałem 5s. Czyli slider robi kilka kroków, zatrzymuje się, naświetlam foto, ma 3s na przejechanie dystansu, sekunda czeka robi fotę, czeka sekundę i jedzie dalej.  W tym menu timelapse potrzebna byłaby funkcja test - po ustaleniu długości, slider jedzie cały timelapse od początku do końca jak najszybciej, aby można było zobaczyć jak to będzie wyglądało na aparacie, potem wraca na początek i zaczyna nagrywanie.

W menu jeszcze byłaby opcja PANNING - jest to nic innego jak płynny przejazd. Wtedy silnik byłby sterowany w ten sposób, że ustalamy dwie zmienne - długość przejazdu oraz czas w jakim ma go pokonać. Wtedy ustalam 1m oraz np. 20s(uzależnione od maks prędkości silnika).

Proszę o wycenę na PW - domyślam się, że nie jest to najłatwiejszy projekt, ale dla zainteresowanych mogę dokładnie pokazać jak mają wyglądać zmienne, ile kroków będzie miał silnik do przejechania całego slidera. A podczas wykonywania projektu - pełny slider prześlę na adres, aby zleceniobiorca miał jak na żywo sprawdzać działanie układu.
 
Odpowiedź
#2
TFT czyli kolor, nie ma informacji o rozdzielczości ale pewnie coś w granicach 128x64 do 128x128. Proponuję zapoznać się z https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3...l#18004287 i zweryfikować wybór uC.
Nie to, ze się nie da tego zrobić na UNO ale:
1) Trzeba się narobić a czas kosztuje.
2) Efekt może nie być zadowalający.

Ponadto, w stosunku do projektów na ARM, jeśli robię coś na AVR, zwłaszcza z DebugWire (Mega328) to cenę usługi mnożę przez 2. Jeśli coś ma być w Arduini IDE mnożę przez 4 (brak wsparcia dla debugera)..
Tu, ze względu na wybór uC z śladową ilością RAM, w sytuacji gdy wymagane jest go 20..64kB, cenę przemnożę przez 6.

Przemyśl więc wybór uC, bo niepotrzebnie pchasz się w koszty.
 
Odpowiedź
#3
Oferty napływają?
Pytam, bo dałem ofertę 2 dni temu i cisza.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości