• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przerobienie kodu z ESP8266 na arduino(LEDY)
#1
Witajcie
To jest mój pierwszy post na forum. Mam nadzieję, że nigdzie nie przewinię [Obrazek: smile.gif]
Planuję zrobić projekt opierający się na arduino i ledach z tego bardzo mało popularnego filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=SZFzlkt-...e=youtu.be

Został on napisany na ESP8266 i potrzebowałbym sprawić by był kompilowalny na płytkę arduino.
Z fejsbookowego forum, dostałem informację, że globalne należałoby przenieść z pamięci ram do flash i przystosować kod do tej zmiany. Jestem bardzo początkujący w arduino i języku c, a być może znalazła by się tu dobra dusza będąca w stanie poprawić ten kod używając niewielkiego nakładu czasu.
Kod:
https://www.paste.org/96965?fbclid=IwAR1...R_OXdVQqqY

[Obrazek: 9vazxz.png]
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie
 
Odpowiedź
#2
Niewielkim nakładem pracy mogę polecić Ci kurs Arduino: https://forbot.pl/blog/kursy (nie wystarczy by umieć to zrobić z tym przeniesieniem, ale to dobry początek). Nawet dużym nakładem pracy to nie musi się udać, ESP jest znacznie szybsze od UNO. Płytkę ESP np. Wemos, Witty, Node kupisz na Allegro za około 20zł i też zaprogramujesz to mając kabelek USB i Arduino IDE. Tutoriale jak dograć płytki ESP do Arduino są na tym forum i jeszcze więcej w google/na youtube. Jest prosta zasada w Arduino jak nie masz umiejętności i chęci ich zdobywania - kopiujesz projekt używając dokładnie tych samych elementów i kodu co autor projektu (i nawet wtedy nie ma gwarancji, że Ci zadziała).
 
Odpowiedź
#3
Z kursu na pewno skorzystam, bo na semestr letni zaczną mi się zajęcia z Internet of things, w którym przede wszystkim będziemy programować Arduino, a ja sam mam chęć zdobywania wiedzy. Myślę że to trochę skomplikowańsza sprawa by przerobić ten kod, wiec moje umiejętności po tym kursie nadal nie będą wystarczające, ale dziękuję za odnośnik do nauki.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości