• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam
#1
Witam,

Mam 20 lat, jestem świeżo (znaczy w tym roku) upieczonym absolwentem technikum elektronicznego i mogę pochwalić się dyplomem technika elektronika Big Grin

Problem w tym, że dyplom ten nie ma za bardzo odzwierciedlenia w rzeczywistości, gdyż w szkole uczyli głównie teoretycznie, czyli wyryć na pamięć definicję, zdać i zapomnieć, choć przyznaję, że podstawy elektroniki znam. Stąd właśnie wziąłem się tu! Na waszym forum! Pasjonuję się programowaniem, sztuczną inteligencją i robotyką i postanowiłem nauczyć się tego na własną rękę. Ostatnio zamówiłem sobie Arduino UNO i mając już doświadczenie w programowaniu mikrokontrolerów AVR, postanowiłem wziąć się za jakiś malutki projekt.

Na pierwszy ogień chciałbym stworzyć sobie taki multitool - posiadam już obudowę. Będzie on zawierał pulsometr (taki, do którego przykłada się palec) oraz czujnik temperatury, a wyniki pomiarów pokazywać ma na wyświetlaczu LCD. Dodatkowo, podpięte mają być 4 przyciski do poruszania się po menu (w górę, w dól, enter i cofnij) - ponieważ w przyszłości nie wykluczam rozbudowy urządzenia o większą ilość czujników. Ma to być taka zabawka stworzona w celach edukacyjnych.

Z elektroniką nie wiąże swojej przyszłości jeśli chodzi o pracę - wolę zajmować się tym hobbystycznie. Bardziej postanowiłem kształcić się pod kątem informatyki (wybrałem już studia) i za niedługo mam zamiar ubiegać się o staż jako Data Scientist Big Grin

Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie tu ciepło!
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości