• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie odnośnie ethernet shield w500
#1
Witam.
Zwracam się do Was z prośbą ponieważ posiadam ethernet shield w500 ale nie wiem jak ugryźć podłączenie go do sieci. Posiadam internet radiowy którego antena jest umieszczona na dachu budynku skąd poprowadzony jest kabel rj45 prosto do komputera. I stad prośba moja żebyście mi wyjaśnili jak to podłączyć? Za pomocą jakiegoś switcha? Szukałem jakiegoś schematu lub pomysłu w google ale praktycznie wszystkie porady dotyczą podłączenia i konfiguracji routera
 
Odpowiedź
#2
kupujesz switch i 3 kable rj45 jeden do pc drugi do arduino w kolejny port wpinasz internet
[Obrazek: Ethernet_Tel_Switch_Wht.png]
[Obrazek: banerelektronika.jpg]



Jeśli pomogłem podziękuj punktem reputacji Wink
 
Odpowiedź
#3
Dzięki za odpowiedź Smile jak wszystko złożę do kupy to dam znać czy działa Smile
 
Odpowiedź
#4
Siemanko.
Zrobiłem tak jak adix napisał ale niestety znowu bez rezultatu. Kabel wychodzący od anteny na dachu podłączyłem do switcha, kolejny przewód ze swticha powędrował do kompa i jeszcze jeden przewód został podłączony do w500. Wgrywając przykład z biblioteki ethernet np. webserver oraz zmianie nr ip w programie zapalają sie wszystkie kontrolki na w500 czasami też mruga tx z rx ale gdy wpisuję w przeglądarkę adres ip, strona ciągle się ładuję aż do momentu napisu "połączenie zostało zresetowane". Jakieś pomysły?
 
Odpowiedź
#5
Rozwiązań i przyczyn może być kilka.
1. Twoje urządzenie radiowe jest przezroczyste i operator ma zarejestrowany mac address Twojej karty sieciowej z komputera, a na komputer dostajesz inny adres ip (z innej puli) niż adres arduino. Sprawdź na karcie sieciowej komputera w normalnej konfiguracji ( gdy działa Ci internet) jaki masz adres ip. Można to też sprawdzić w cmd -> ipconfig /all

2. Mam podobny problem, ale u mnie przyczyna leży w routingu tj. do póki arduino jest wpięte w gniazdo  routera w miarę to działa, ale gdy przechodzi przez różne logiczne konfiguracje to mam taki objaw jak u Ciebie. Brakuje mi gdzieś w konfiguracji definiowania bramy sieciowej.
 
Odpowiedź
#6
Możesz sprawdzić, czy komputer 'widzi' urządzenie? Robi się to za pomocą polecenia ping (ping adres_ip). Aders ip danego urządzenia da się sprawdzić na routerze, w zakładce DHCP powinna być gdzieś lista klientów. Na tej liście wymienione będą wszystkie urządzenia, któym DHCP przydzielił adres. Jeśli nie ma go na liście, to znaczy, że nie ma go w sieci i że trzeba mu albo przydzielić adres samodzielnie (ale wtedy nie będzie go na liście DHCP), albo włączyć mechanizm DHCP. Wtedy router przydzieli mu adres automatycznie. Może pomoże ten tutorial.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości