• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Robot balansujący.
#1


Link do filmu z moim pierwszym robotem działającym na zasadzie odwróconego wahadła. Robot zbudowałem z części kupionych z chin przez Internet, pierwsza wersja była mocno niedopracowana, na dniach postaram się wstawić film z drugą wersją z bardziej dopracowanym oprogramowaniem. Sterowanie przez bluetooth za pomocą apki w telefonie którą pobrałem z gogle play. Tak jest wygodniej bo nie trzeba budować pilota.
 
Odpowiedź
#2
Witaj,

Fajny projekt, czekam na kolejne filmy. Smile

Pozdrawiam!
[Obrazek: Sygnatura1-w60.jpg]
 
Odpowiedź
#3
Co to za silniki krokowe i czym sterowane?
 
Odpowiedź
#4
To są najtańsze silniki jakie znalazłem z Chin dostępne na Amazon.de, w załączniku tabliczka znamionowa. Wiem że jest tragicznej jakości ale w tej chwili tylko to mam dostępne. Sprawdź w specyfikacji technicznej parametry, chodzi o moment trzymający żeby był w miarę duży. Te silniki chyba miały 0,4 Nm. Raczej nie powinny być słabsze.  Sterowniki silnika to zwykłe stepsticki z drv8825. Prąd ustawiłem na najmniejszy przy którym silniki jeszcze działają. Dzięki temu na baterii lipo 900 mAh robot działa około godziny a silniki są chłodne.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedź
#5




Link do filmiku z najnowszą wersją robota. Całkowicie zmieniona konstrukcja oraz elektronika, zamiast arduino Nano goła atmega, zależało mi na zmniejszeniu płytki. Ponadto poprawione oprogramowanie robot jest bardziej dynamiczny i szybszy.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości