• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RTC DS1302
#11
Ale ta linijka ustawia ten konkretny czas zawsze gdy tylko zrobisz reset/restart/odłączysz na chwilę zasilanie. Tego nie powinno być w programie, ewentualnie zaraz po wgraniu i ustawieniu czasu wgrywasz ponownie z zakomentowaną tą linijką, inaczej nie ma sensu. Wgranie też trwa różnie, jak ustawisz jakiś czas i go próbujesz wgrać to czas kompilacji, wykrywania portu i samego wgrywania za każdym razem jest nieco inny, najlepiej czas ustawiać z komunikatu wysłanego przez uart (tu już można wcelować z dokładnością poniżej 1s), ewentualnie interfejsem na przyciskach i menu.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#12
(27-12-2021, 14:42)kaczakat napisał(a): Ale ta linijka ustawia ten konkretny czas zawsze gdy tylko zrobisz reset/restart/odłączysz na chwilę zasilanie. Tego nie powinno być w programie, ewentualnie zaraz po wgraniu i ustawieniu czasu wgrywasz ponownie z zakomentowaną tą linijką, inaczej nie ma sensu. Wgranie też trwa różnie, jak ustawisz jakiś czas i go próbujesz wgrać to czas kompilacji, wykrywania portu i samego wgrywania za każdym razem jest nieco inny, najlepiej czas ustawiać z komunikatu wysłanego przez uart (tu już można wcelować z dokładnością poniżej 1s), ewentualnie interfejsem na przyciskach i menu.

Hej. Tą linijkę wykorzystuje się tylko przy ustawieniu daty. Potem dezaktywuje się (komentarz) i wgrywa program jeszcze raz. Inaczej przy resecie zawsze będzie startował z tymi ustawieniami.
Widziałem taki program gdzie wysyła się przez UART czas i datę ale nie testowałem. Akurat dla mnie nie ma potrzeby dokładności co do sekundy.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 2 gości