• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słabe zasilanie Arduino proszę o pomoc.
#21
(06-11-2017, 22:36)adix napisał(a): Panowie a nie lepiej by my było zastosować mostek H do tych silników .
Nie obciąża by portów bo mostek ma zasilanie bezpośrednio z Vin czyli od 3,3-30 V, a steruje 5V

Podłączam bezpośrednio pod moje Arduino Motor Shield który posiada ten mostek H do sterowania, jak rozumiem takie bezpośrednie połączenie nie jest dobre? Czy w takim przypadku mogę jakoś wyporowadzić oddzielne zasilanie dla arduino i oddzielne dla motor shield? chyba raczej to się nie uda skoro są ze sobą połączone, nie chcę też przekombinować.
 
Odpowiedź
#22
Możesz dać osobno 5v na sheld i 5v na arduino będzie działał tylko ważne by była wspólna masa.
[Obrazek: banerelektronika.jpg]



Jeśli pomogłem podziękuj punktem reputacji Wink
 
Odpowiedź
#23
(07-11-2017, 20:39)adix napisał(a): Możesz dać osobno 5v na sheld i 5v na arduino będzie działał tylko ważne by była wspólna masa.

Super, bardzo Ci dziękuje za pomoc, spróbuje zrobić tak jak mówisz.
 
Odpowiedź
#24
(07-11-2017, 20:39)adix napisał(a): Możesz dać osobno 5v na sheld i 5v na arduino będzie działał tylko ważne by była wspólna masa.
Chciałbym jeszcze zapytać, czy mogę podłączyć arduino dwoma bateriami 3.7v i osobno motor shield dwoma 3.7v czy to będzie za dużo jak na taki układ?
 
Odpowiedź
#25
(07-11-2017, 21:04)kosok77 napisał(a): Chciałbym jeszcze zapytać, czy mogę podłączyć arduino dwoma bateriami 3.7v i osobno motor shield dwoma 3.7v czy to będzie za dużo jak na taki układ?
Za dużo nie będzie na pewno. Ale proponuję, żebyś zrobił tak, jak sugerowałem gdzieś tam wcześniej: połącz dwie pary akumulatorów połączonych szeregowo w układ równoległy. Dostaniesz wtedy źródło zasilania o napięciu ok. 7.4V i dwukrotnie większej mocy (z prawa Kirchoffa prądy się sumują). Ja, zresztą, właśnie w ten sposób rozwiązałem problem zasilania w moim robocie Smile
 
Odpowiedź
#26
Jeśli zasilasz bezpośrednio na 5V to nie może być więcej niz 5V.
[Obrazek: banerelektronika.jpg]



Jeśli pomogłem podziękuj punktem reputacji Wink
 
Odpowiedź
#27
(08-11-2017, 18:58)adix napisał(a): Jeśli zasilasz bezpośrednio na 5V to nie może być więcej niz 5V.
Zauważ, że do gniazda zasilania UNO możesz podpiąć nawet 9V, a gdzieś na forach Arduino przeczytałem, że będzie pracować nawet przy 20V.
 
Odpowiedź
#28
Do gniazda tak ale ro pinu nie.
https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&...8225581208
to po lewej to gniazdo ,a po prawej pin 5V.
[Obrazek: banerelektronika.jpg]



Jeśli pomogłem podziękuj punktem reputacji Wink
 
Odpowiedź
#29
(08-11-2017, 19:23)adix napisał(a): Do gniazda tak ale ro pinu nie.
Nie sądzę, żeby podłączył zasilanie na pin, ale dowiemy się, kiedy autor się odezwie Smile
 
Odpowiedź
#30
Jeżeli podłuczy do gniazda 6V a do pinu Shield 5V tez mu to zadziała.
[Obrazek: banerelektronika.jpg]



Jeśli pomogłem podziękuj punktem reputacji Wink
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości