• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sieć wifi na ESP8266, jak ponownie wejść do Wifi managera
#1
podłączyłem mój ESP8266 do WiFi
(wgrałem tam Wifi manager, podłączyłem się do jego sieci, w przeglądarce wpisałem 192.168.4.1 i wpisałem dane do mojej sieci)
ESP jest teraz połączony z moją siecią.

i teraz mam 2 pytania:
Jak mam znaleźć to urządzenie w mojej sieci?
Jak ponownie wejść w Wifi manager gdybym chciał zmienić sieć albo hasło??
 
Odpowiedź
#2
Zależy co tak na prawdę wgrałeś. Zwykle z monitora UART widać, jaki IP dostał moduł. Można też ustawić sobie stałe IP, można też w routerze ustawić, żeby dla numeru MAC Twojego modułu router ustawiał zawsze określony IP. Przydzielony IP można też zobaczyć w routerze.
2 też zależy co tak na prawdę wgrałeś. Niektóre softy mają pin dla przycisku, jak się uruchamia z wciśniętym przyciskiem to nie łączy się do sieci tylko uruchamia jak za pierwszym razem. Inne mają dostępną konfigurację z pliku HTML, wybierasz IP łamane przez nazwę html, do innych można wgrać konfig na dysk SPIFFS.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#3
Ale mi chodziło, jak znaleźć to urządzenie programowo, jak już to moje urządzenie się połączy.
Myślałem, żeby wysłać jakiś sygnał na z góry ustalony IP np 100.100.100.100 i wtedy moje urządzenie odpowie aktualnym IP.
czy można zrobić nasłuchiwanie na ustalonym IP?
 
Odpowiedź
#4
Użyj komendy broadcast-owej. Możesz wysłać wymyślona przez siebie ramkę (może mieć 0 bajtów danych) na określony port. Wszystkie moduły nasłuchują na tym porcie. Jak otrzymają ramkę odpowiadają swoim IP. Metoda, prosta i skuteczna. Używałem tego w praktyce.
 
Odpowiedź
#5
mam wysłać komendy broadcastowe na określony port. Ale na jakie IP?
 
Odpowiedź
#6
Być może 13 minut to za mało by znaleźć informację o tym w Google. Adres zależy od Twojej sieci. Trzeci link w Google, UDP wiadomość broadcast, 10 200 wyników (0,44 s) : "Załóżmy że mamy podsieć o masce: 255.255.254.0 i adresie ip 194.29.174.123, to jeśli wyślemy pakiet na adres 194.29.175.255 (adres w którym wszystkie miejsa w których maska przyjmuje wartość 0 są zamienione na 1) wiadomość taka zostanie wysłana do wszystkich komputerów w danej podsieci."
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#7
Wzór na broadcast to jak pamiętam
własny_adres AND maska_podsieci OR 0.0.0.255
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości