• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
silniczki, kontroler, bluetooth- sterowanie, mam problem
#1
Sad 
Cześć mam pewien problem z kodem, a dokładnie połączeniem bluetooth.

posiadam: Arduino Leonardo, bluetooth HC-05, silniczki DC, mikrokontroler L293D.

silniczki bez kodu z bluetooth'em działają, więc nie potrzebuje żadnych dodatkowych bibliotek.
w projekcie chodzi o to abym mógł sterować silniczkiem w dwa kierunki w lewo, lub w prawo (oraz próbuje zrobić też tak, że jak nie wysyłam żadnej informacji to silniczek nie rusza).
Posłużyłem się jak widać if'ami, ale program nie działa. zrobiłem również aplikacje w appinwentorze gdzie po kliknieciu strzałki w prawo wysyła text "A", a jezeli w lewo to "B" i nie mam pojęcia co robie źle, kombinowałem jakos zmieniać kod zamiast w bluetooth == 'A' to zamieniałem bluetooth=="A", zamieniłem również to że if(Serial.available()>0){..}.
testowałem również inne aplikacje dostępne w google play, które mają tę samą zasadę działania ale również to nic nie dało.

Potrzebuję pomocy i jakby można było żeby ktoś sprawdził poprawność kodu na swoich elementach tego lub poprawionego przez tą osobę, abym miał pewność że to działa, bo nie wiem czy może mam problem z Arduino czy np; jak obiło mi się o uszy że powinienem użyć HC-06, bo HC-05 niby jakis funkcji nie ma. I jeszcze zapomniałem o tym, żę w aruino Leonardo przy pinach Tx i Dx jest Serial1 zamiast zwykłego Serial, więc jakby ktoś wgrywał do arduino uno to musi wymazac jedynkę.

.txt   Nowy dokument tekstowy (3).txt (Rozmiar: 794 bajtów / Pobrań: 4)
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości