• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
skanowanie BlueTooth
#1
Orientujecie się czy np włączone BT w telefonie wysyła swój jakiś unikalny adres/numer.   Pytam gdyż myślę nad zbudowanie jakiegoś skanera BT opartego np na HC-05, który rozpoznawał by obce  osoby po telefonie. Chodzi tu o rodzaj systemu alarmowego
 
Odpowiedź
#2
Każdy Bluetooth ma swój mac adres unikalny.
 
Odpowiedź
#3
Da się ale:
1. Bluetooth musi być włączony w telefonie
2. Bluetooth musi mieć włączoną "widoczność"

Moja "ściana" (bo tak nazwałem mój "inteligentny domek") rozpoznaje w drugą stronę... Tzn ma zdefiniowane maci kart wifi telefonów domownikow. Jak zareaguje czujka wejsciowa i MAC jest aktywny to znaczy że dany użytkownik jest w domu.
Niestety lecę na "taniość" i autorskie rozwiązania pewnych rzeczy w związku z czym dokładność jest 100 procent ale opóźnienie na reakcję to ok 1 minuta (w zależności od telefonu).

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedź
#4
A co jest powodem tej zwłoki 1 minuty.
 
Odpowiedź
#5
Zakładana sytuacja: masz włączone wifi w telefonie i wracasz z pracy. Telefon rozpoznaje swoją domowa sieć, a więc łączy się i na tej podstawie moje magiczne skrypty sprawdzają czy któryś z domowników jest w domu (czyli tak naprawdę w zasięgu wifi).
Niestety jeśli telefon jest uśpiony to:
1. Bardzo długo zajmuje mu skan i podłączenie się do sieci
2. Niektóre telefony wyszukuja i łącza się z siecią dopiero po odblokowaniu lub też podświetleniu urządzenia. (Testowane na kilku różnych)

Moje rozwiązanie nie jest doskonale ale w moim przypadku nie przeszkadza mi to zupełnie.


Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedź
#6
Jeśli dobrze zrozumiałem to u kolegi moduł wifi nie szuka w zasięgu danego mac adresu, tylko szuka mac adresu zalogowanego do danej sieci.


Napisałeś że twoje "skryptu" sprawdzają obecność domowników czy mam wnioskować że cały program zawarłeś na Raspberry pi.
 
Odpowiedź
#7
Sprawdzane jest występowanie określonego mac adresu na moim głównym routerze. A ponieważ mam Mikrotika to życie jest prostsze i router samemu wysyla odpowiednią informacje. Na zwykłym routerze też można coś takiego zrobić. Mając jakiegoś Linuxa lub RPi w sieci lokalnej wystarczy napisać kawałek kodu który będzie cały czas arpingowac konkretne urządzenia i na tej podstawie podejmować odpowiednie działania.

Jakby komuś było to potrzebne to służę swoimi źródłami i pomocą.

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości