• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterowanie wejściem - problem
#1
Witam,
Posiadam Adruino YUN i mam mały problem natury elektronicznej. Chciałbym przy pomocy arduino otrzymać stan zewnętrznego urządzenia. Urządzenie to ma diodę LED określającą jego stan. Pomyślałem że mogę wywalić tą diodę i wykorzystać to, ale pojawia się problem bo Umax na tej diodzie to 1,2V, więc przekaźnik odpada. Próbowałem przez wejście analogowe w arduino, ale za dużo zakłóceń i ciężko ustalić odpowiedni próg. Nie jestem na tyle obeznany w elektronice i potrzebowałbym pomocy. Czego mógłbym użyć i jak to zrobić? Najlepszym dla mnie rozwiązaniem byłoby wejście ardu z obsługą przerwań.
 
Odpowiedź
#2
Zamiast przekaźnika - tranzystor
 
Odpowiedź
#3
Bez lutowania użyjesz fotoelementu.
 
Odpowiedź
#4
(28-03-2017, 14:01)patricio88 napisał(a): Umax na tej diodzie to 1,2V
Masz możliwość sprawdzenia, czy przed diodą jest jakiś rezystor? Jeśli tak, sprawdź napięcie przed rezystorem. Być może uda się, żebyś
Druga rzecz, tranzystor (pomysł kolegi Tomuh). Na baze tranzystora podajesz swoje Umax, na kolektor: 5V, a emiter podpinasz pod pin Arduino, który ma sprawdzać stan diody.
Jeśli transoptor (kolega bob35), to (za dokumentacją transoptora PC817): na pin 1 podłącz Umax, na 2 masę (oba dotyczą diody urządzenia), na 4: 5V, na 3 - pin Arduino.
Przy okazji, transoptor jest o tyle lepszy, że zapewnia izolację galwaniczną między urządzeniem sterowanym a arduino, co może mieć niekiedy znaczenie.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości