• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Expander PCF 8574
#21
(05-12-2018, 23:50)Robert napisał(a): Pisałeś że też tak zacząłeś.
Jak zacząłem? Netu nie było, książeksię szukałoi100czy więcej km jechało aby kupic!

(05-12-2018, 23:50)Robert napisał(a): Mi Internet nie pomógł, zrobiłem to sam.
Pomógł by jak byś potrafił szukać, czytać ze zrozumieniem (z tym jest duży problem) i wyciągać wnioski (z tym to jest ogromny problem).

Ja to widzę tak: im łatwiej zdobyć wiedzę, tym mniej chce się ją zdobywać, bo "łosie"zawsze się znajda!.
Czemu na Elektordzie tematu nie założyłeś?
 
Odpowiedź
#22
Żadne z podanych nie spowodowałoby prawidłowego skompilowania. Podałem Ci link do przykładu z bibliotekami, niestety jak się uczysz po omacku to wszystko musi być identycznie. Zacznij od użycia płytki z Atmegą328P - UNO, NANO lub PRO MINI. Leonardo ma inne rejestry i ta biblioteka tego nie uwzględnia.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#23
Jak bym tylko kopiowal to czego bym się nauczył. Pisze tu bo myślałem że ktoś pomoże. 
Ja chcę się uczyć a nie czytać ze lepiej gdybym zmienił zainteresowania. Tobie też tak radzili?
 
Odpowiedź
#24
(06-12-2018, 00:26)Robert napisał(a): Jak bym tylko kopiowal to czego bym się nauczył. Pisze tu bo myślałem że ktoś pomoże. 
Musisz pomóc sobie sam i nauczyć sie podstaw. Jak będziesz znał podstawy to nie będziesz zadawał takich banalnych pytań jak teraz.
Uważasz, że podstawy se niepotrzebne?
- Chciałem napisać powieść po hiszpańsku, kompletnie nie znam języka. Od czego rozpocząć pierwszy rozdział?
- Musze policzyć logarytm. Nie potrafię dodawać ani mnożyć. Co gdzie podstawić do wzoru?
Jak pomógłbyś w wyżej wymienionych przypadkach?

(06-12-2018, 00:26)Robert napisał(a): Ja chcę się uczyć a nie czytać ze lepiej gdybym zmienił zainteresowania. Tobie też tak radzili?
Nie, bo jak już pisałem, wtedy nie było Internetu. Mogłem polegać TYLKO NA SOBIE! Istniała oczywiście opcja napisania do Bajtka, Commobore & Amiga ale na odpowiedź trzeba było czekać kilka miesięcy. Masz więc wybór, albo nauczysz się podstaw albo za kilka miesięcy dam Ci gotowy działający kod. Co wybierasz?
 
Odpowiedź
#25
Nie chodzi o samo przepisywanie ale przepisywanie ze zrozumieniem jak to działa. Jak chcesz skorzystać np. z LCD to otwierasz przykład, kompilujesz i dopiero wtedy modyfikujesz - wiesz, że wszystko z bibliotekami OK i tu nie ma problemu.
A zanim zaczniesz robić swoje modyfikacje to trzeba znać podstawy języka. Same kursy nie wystarczą, ale jak już przeczytałeś jakąś książkę i wiele nie zrozumiałeś to polecam kurs o C++ Mirosława Zelenta na Youtube.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#26
(06-12-2018, 14:40)kaczakat napisał(a): Nie chodzi o samo przepisywanie ale przepisywanie ze zrozumieniem jak to działa. Jak chcesz skorzystać np. z LCD to otwierasz przykład, kompilujesz i dopiero wtedy modyfikujesz - wiesz, że wszystko z bibliotekami OK i tu nie ma problemu.
A zanim zaczniesz robić swoje modyfikacje to trzeba znać podstawy języka. Same kursy nie wystarczą, ale jak już przeczytałeś jakąś książkę i wiele nie zrozumiałeś to polecam kurs o C++ Mirosława Zelenta na Youtube.

Dzięki obejrzałam  dwa . No i jak radzisz zacznę od C++ . Szkoda że nikt tego wcześniej mi nie powiedział. Narazie arduino do schowka chyba że zechce pomrugac . Przepraszam za wcześniejsze  błędy jestem tu pierwszy  raz , słownik z telefonu walił błędy, nie zerknolem ,
 jeszcze raz przepraszam.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości