• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warunek kilku pomiarów pod rząd
#1
Witam,
Pracuje nad projektem pomiarowym ogródka z pomiarem wilgotności gleby. Jak zapewne wiecie dokładność czujników najtańszych nie jest duża dlatego spotykam się z problemem zbyt częstego podlewania gleby. 
Do brzegu... 
jak zapisać w programie w arduino ide czy podlewanie następowało dopiero po wykryciu zbyt suchej gleby w 3 kolejnych pomiarach wykonanych w odstepach 30 min.

Z góry dziękuje za pomoc
 
Odpowiedź
#2
Kod:
Jeśli
Pomiar1 + pomiar2 +pomiar3 > zadanego poziomu && upłynęło 30min
Podlej
Wyzeruj licznik 30min

Coś takiego ?
 
Odpowiedź
#3
Dokładnie coś takiego, jak to zapisać?
 
Odpowiedź
#4
Dokładnie tak jak napisalem, chyba że oczekujesz na gotowy kod który wkleisz i tyle ?
 
Odpowiedź
#5
Napisze tak, nie jestem biegły w arduino ale mógłbym Ci napisać jak zdobić ambilight lepszy od Phillipsa, homebridge, inteligentny dom, z którego nie musiałbyś się tłumaczyć w stylu „ wiesz ale to jest na wemosie” i wiele innych ciekawych projektów.
Szukałem tu pomocy bo nie miałem nawet pojecia jak to napisać nie mówiąc już jak się do tego zabrać. Daruj sobie takie teksty. Zwrócę się o pomoc na jakimś zagranicznym forum i uzyskam pomoc bez wysłuchiwania głupich tekstów. Tam takich Januszow jak ty nie ma. Daruj sobie również teraz wklejanie scryptow.
 
Odpowiedź
#6
Zapytales, dałem odpowiedz, nie napisałes czego konkretnie nie wiesz a wyzywasz od Januszy ?
Chyba wyszło na to że to nie ja jestem tym Januszem, a jak za granicą tak lepiej i każdy pomaga to czemu siedzisz w Polsce i zadajesz pytania na polskich forach ?
Zastanów się czy tak uzyskuje się pomóc, a potem atakuj.

PS. Wolę jednak ambilighta Philipsa bo dziala tak jak chce, dom inteligenty mam zrobiony sam, więc nie robi to na mnie wrażenia - ba, tym bardziej wiem że Inteligenty dom to mocno na wyrost sformułowanie w każdym wypadku prawie, to zwykła automatyka nie mająca nic wspólnego z inteligencją. Powinieneś to wiedzieć skoro zrobiłeś to sam Smile
 
Odpowiedź
#7
Poczytaj kurs Arduino: https://forbot.pl/blog/kursy, naucz się odmierzać czas funkcjami millis() i micros(), czy ma podlewać trzymaj w zmiennej np. uint8_t podlewaj, co 30min sprawdzaj potrzebę podlewania (czy co ile tam chcesz), po każdym wykryciu potrzeby podlewania (if=1) podlewaj++, a jak nie to else podlewaj=0;, potem warunek if (podlewaj>2){podlewaj=0; podlej();} - jak co najmniej 3 razy zwiększył zmienną podlewaj to ją wyzeruj i podlej.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości